Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Własność nieruchomości. Wydanie 3

Książka Własność nieruchomości. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Rudnicki Maciej


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  3
Seria:  Biblioteka prawnika
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  480
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-972-2
Do pobrania:
Cena: 109zł
Opis
Własność nieruchomości jest kompleksowym opracowaniem prawnej problematyki nieruchomości, ujętej z punktu widzenia nie tylko uprawnień właścicielskich, lecz także ograniczeń oraz obowiązków właściciela. Autor omawia m.in. treść prawa własności w ujęciu Kodeksu cywilnego, nabywanie i ochronę własności, korzystanie z nieruchomości oraz roz-porządzanie nią. Szczególną uwagę poświęca prawu sąsiedzkiemu, szeroko omawiając takie zagadnienia, jak: zakłócanie korzystania z nieruchomości, regulacje granic między sąsiadującymi nieruchomościami, rozgraniczenie nieruchomości, scalanie i wymiana gruntów, służebności gruntowe i osobiste, a także służebność przesyłu oraz przekazanie nieruchomości. 

Obecne trzecie wydanie uwzględnia zmiany ustawowe związane m.in. z nowymi uregulowaniami dotyczącymi hipoteki, odstąpienia od podziału hipoteki na zwykłą i kaucyjną, rozporządzania opróżnionym miejscem hipotecznym.

Ponadto publikacja została uzupełniona o najnowsze piśmiennictwo i judykaturę dotyczące problematyki nieruchomości.

Książka jest adresowana do sędziów, notariuszy, adwokatów i radców prawnych, pracowników organów administracji, a także osób zawodowo zainteresowanych nieruchomościami.

Stanisław Rudnicki, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, jest wybitnym cywilistą o ogromnym dorobku piśmienniczym i bogatym doświadczeniu sędziowskim.
Inne pozycje tego autora
Książka Administracja publiczna wobec procesu globalizacji w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Administracja publiczna wobec procesu globalizacji
Administracja publiczna wobec procesu globalizacji stanowi zbiór merytorycznych opracowań wskazujących na najistotniejsze zagadnienia związane z p...
Cena: 49,00zł
... jest pusty