Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o gospodarce nieruchomościami Komentarz 2018 Wydanie 5

Książka Ustawa o gospodarce nieruchomościami Komentarz 2018 Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Bończak-Kucharczyk Ewa


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  5
Seria:  Komentarze LEX
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  1612
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8124-568-5
Cena: 219zł
Opis

Komentarz 2018 do Ustawy o gospodarce nieruchomościami

W prezentowanej Ustawa o gospodarce nieruchomościami Komentarz pozycji omówiono kwestie związane z gospodarowaniem nieruchomościami wchodzącymi w skład publicznych zasobów nieruchomości. Stan prawny książki na 15 kwietnia 2018 r.

Autorka niniejszego komentarza dokonała również analizy niektórych kwestii dotyczących własności lokali, uregulowanych w ustawie o własności lokali oraz kwestii związanych z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

W komentarzu zostały omówione zagadnienia dotyczące gospodarowania nieruchomościami, z uwzględnieniem publicznych zasobów nieruchomości. Kompleksowo przeanalizowano procedury obrotu nieruchomościami i tworzenia rozmaitych zasobów nieruchomości publicznych, problematykę związaną z wywłaszczaniem, ograniczaniem praw do nieruchomości, wyceną, scalaniem i podziałami nieruchomości, a także z ustalaniem opłat adiacenckich, opłat za wieczyste użytkowanie gruntów i zarząd nieruchomością.

Szczegółowo poddano analizie przepisy dotyczące zarządzania nieruchomościami i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami zmienione w 2017 r., jak również niektóre kwestie związane z własnością lokali oraz przekształcaniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Odniesiono się do problematyki gruntów warszawskich (w związku z tzw. małą ustawą warszawską z 2015 r.) oraz do zmian wprowadzonych ustawami z 2016 i z 2017 r., w tym wprowadzonych obszerną nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami z 20.07.2017 r. Oprócz przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami omówiono przepisy innych aktów prawnych, które mają wpływ na stosowanie przepisów komentowanej ustawy, ze wskazaniem ich niejasności i mankamentów. Uwzględniono też zmiany rozporządzeń wprowadzone od czasu poprzedniego wydania komentarza.

W piątym wydaniu książki uwzględniono nowelizacje wprowadzone m.in. ustawami:

z 10.02.2017 r. o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, wraz z przepisami wprowadzającymi,
z 20.07.2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw,
z 20.07.2017 r. – Prawo wodne,
z 14.12.2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt,
z 6.03.2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Publikacja przeznaczona jest dla prawników: sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, pracowników administracji rządowej i samorządowej, dla przedstawicieli zawodów związanych z nieruchomościami (rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, geodetów), a także dla osób, które z innych powodów zajmują się zarządzaniem i gospodarowaniem nieruchomościami lub stykają się z tymi dziedzinami.
 
Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca publikację „Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz 2018” autorstwa Ewy Bończak-Kucharczyk.
Inne pozycje tego autora
Książka Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz 2013. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz 2013. Wydanie 3
Publikacja stanowi trzecie już wydanie obszernego komentarza do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zawiera ona również omówienie przepisów innych...
Cena: 125,00zł
Książka Własność lokali i wspólnota mieszkaniowa Komentarz 2016 Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Własność lokali i wspólnota mieszkaniowa Komentarz 2016 Wydanie 3
Stan prawny: 1 grudnia 2015 r.W komentarzu omówiono zagadnienia związane z własnością lokali i funkcjonowaniem wspólnot mieszkaniowych. Dokonano anali...
Cena: 143,00zł
Książka Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych Komentarz 2017 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych Komentarz 2017
Komentarz 2017 do ustawy Ochrona praw lokatorów Książka Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych Komentarz 2017 to komentarz do ustawy o och...
Cena: 152,00zł
... jest pusty