Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Stosunek pracy nauczyciela mianowanego

Książka Stosunek pracy nauczyciela mianowanego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jędrasik-Jankowska Inetta


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  244
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-585-4
Cena: 59zł
Opis
Publikacja zawiera analizę zagadnień dotyczących stosunku pracy nauczyciela zatrudnionego w szkole publicznej na podstawie mianowania, które w praktyce stwarzają najwięcej wątpliwości. Większość z tych kwestii nie była dotychczas przedmiotem rozważań w doktrynie.

W publikacji szczegółowo omówiono zwłaszcza kwestie właściwe tylko dla stosunku pracy nauczycieli mianowanych i nieznane w powszechnym prawie pracy (Kodeksie pracy), jak: przeniesienie w stan nieczynny, ograniczenie zatrudnienia, rozwiązanie stosunku pracy na wniosek nauczyciela, urlop dla poratowania zdrowia, czy odpowiedzialność dyscyplinarna. Dokonano analizy enumeratywnie powołanych w pragmatyce nauczycielskiej przyczyn prowadzących do rozwiązania i wygaśnięcia stosunku pracy nauczyciela mianowanego, a także kwestii roszczeń z tytułu nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem jego zakończenia. W kontekście ustania zatrudnienia uwzględniono również relacje przepisów Kodeksu pracy i Karty Nauczyciela, w tym zakres zastosowania przepisów Kodeksu pracy do stosunku pracy nauczyciela. Ze względu na odrębne regulacje w ustawodawstwie polskim dotyczące nauczycieli mianowanych i charakter ich pracy w publikacji przedstawiono ewolucję kształtowania się sytuacji prawnej nauczycieli oraz mianowania jako podstawy zatrudnienia.

Książka jest przeznaczona dla prawników praktyków i teoretyków, urzędników zajmujących się prawem oświatowym oraz dla nauczycieli.

Wioletta Jędrychowska - Jaros jest doktorem nauk prawnych w dziedzinie prawa pracy oraz autorką publikacji i glos do orzeczeń Sądu Najwyższego dotyczących stosunku pracy nauczycieli. Pracowała w Sądzie Najwyższym na stanowisku asystenta sędziego w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Obecnie wykonuje zawód prokuratora.
Inne pozycje tego autora
Książka Prawo do emerytury. Komentarz do ustaw z orzecznictwem w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo do emerytury. Komentarz do ustaw z orzecznictwem
Prawo do emerytury. Komentarz do ustaw z orzecznictwem omawia wszystkie rodzaje emerytury nabywanej na podstawie ustawy o emeryturach i rentach z ...
Cena: 98,00zł
Książka Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego Wydanie 7 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego Wydanie 7
Stan prawny: 9 listopada 2015 r. z uwzględnieniem zmian wynikających z ustawy z 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ube...
Cena: 55,00zł
... jest pusty