Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Spadek i testament Poradnik praktyczny Wydanie 2

Książka Spadek i testament Poradnik praktyczny Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Zelek Mariusz


Wydawnictwo:  

DIFIN


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  358
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7930-677-0
Cena: 60zł
Opis

Publikacja w sposób kompleksowy omawia regulacje dotyczące spadku, dziedziczenia i zachowku w prawie polskim. Książka ma charakter interdyscyplinarny – bazując na Kodeksie cywilnym sięga do różnych dziedzin prawa prywatnego i publicznego. Opracowanie ma za zadanie przedstawić prawo spadkowe w sposób praktyczny i przystępny. Poradnik został przygotowany w oparciu o analizę aktualnych poglądów wyrażanych w literaturze, ale przede wszystkim – kilkuset orzeczeń, które zostały wydane przez organy władzy sądowniczej na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Książka zawiera przy tym dużą liczbę przykładów (kazusów), które ułatwiają zrozumienie i przyswojenie analizowanych zagadnień. Publikację wzbogacają istotnie zamieszczone w niej wzory pism procesowych i pozaprocesowych związanych z podjętą tematyką.

Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które chcą, bądź zwyczajnie potrzebują posiąść wiedzę umożliwiającą im relatywnie biegłe posługiwanie się przepisami prawa spadkowego. Książka może z powodzeniem służyć także jako literatura uzupełniająca do nauki prawa spadkowego dla studentów i aplikantów aplikacji prawniczych. Autorzy wyrażają przy tym przekonanie, że informacje i poglądy w niej zamieszczone, staną się przydatne i zainteresują również prawników – praktyków oraz przedstawicieli nauki prawa cywilnego.

 Wydanie drugie zostało wzbogacone o analizę dorobku piśmiennictwa prawniczego i orzecznictwa, które pojawiło się od momentu ukazania się pierwszego wydania poradnika. Omówiono nadto problemy, z którymi autorzy zetknęli się osobiście w praktyce stosowania norm prawa spadkowego. Zarysowano również nadchodzące w niedalekiej przyszłości zmiany w przepisach prawa spadkowego.

 Stan prawny na dzień 31.01.2015 r.

Inne pozycje tego autora
Książka Sprzedaż przez Internet. Aspekty prawne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Sprzedaż przez Internet. Aspekty prawne
Opracowanie przedstawia prawne aspekty sprzedaży przez Internet w świetle prawa polskiego i wybranych regulacji o charakterze europejskim i między...
Cena: 69,00zł
Książka Umowa o rejestrację domeny internetowej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Umowa o rejestrację domeny internetowej
Prezentowana publikacja dotyczy ważnego tematu, który dotychczas nie doczekał się kompleksowego opracowania w krajowej literaturze prawniczej. Rejestr...
Cena: 152,00zł
... jest pusty