Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo wekslowe i czekowe. Komentarz 2014. Wydanie 3

Książka Prawo wekslowe i czekowe. Komentarz 2014. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jastrzębski Jacek, Kaliński Maciej


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  3
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  680
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-278-0790-8
Cena: 155zł
Opis
Prawo wekslowe i prawo czekowe należą do najtrudniejszych dziedzin prawa, i to nie tylko dlatego, że weksle i czeki powróciły do obrotu gospodarczego po długim okresie zastoju w czasach PRL, lecz także ze względu na daleko idące skutki prawne, jakie wywołuje posługiwanie się tymi papierami wartościowymi. Niniejsza książka jest poświęcona tej właśnie problematyce.

Prezentowana pozycja stanowi pogłębione opracowanie zagadnień prawa wekslowego i czekowego dostosowane do potrzeb praktyki. Uwzględnia zarówno obszerne orzecznictwo Sądu Najwyższego, jak i najnowsze wypowiedzi nauki prawa i piśmiennictwo obce. W obecnym, trzecim, wydaniu uwzględniono aktualne kierunki judykatury, dotyczące w szczególności kwestii weksli in blanco czy dochodzenia roszczeń wekslowych, które budzą duże zainteresowanie praktyki.

Komentarz jest adresowany przede wszystkim do sędziów, radców prawnych i adwokatów, jak również do aplikantów przygotowujących się do wykonywania tych zawodów, a także do pracowników banków i innych instytucji finansowych.

Prof. UW dr hab. Jacek Jastrzębski – profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, autor publikacji z zakresu prawa odszkodowawczego, prawa papierów wartościowych oraz ogólnej problematyki prawa zobowiązań, adwokat i radca prawny.

Prof. UW dr hab. Maciej Kaliński – kierownik Katedry Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprzewodniczący Rady Legislacyjnej przy Premierze RP, autor publikacji z zakresu prawa odszkodowawczego, reprywatyzacji oraz prawa wekslowego i czekowego.
Inne pozycje tego autora
Książka Szkoda na mieniu i jej naprawienie. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Szkoda na mieniu i jej naprawienie. Wydanie 2
Prezentowana książka jest jednym z najobszerniejszych opracowań dotyczących szkody na mieniu oraz odszkodowania jako świadczenia zmierzającego do jej ...
Cena: 135,00zł
Książka Zobowiązania Część ogólna Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zobowiązania Część ogólna Wydanie 2
Książka Zobowiązania Część ogólna Wydanie 2 autorstwa Adam Brzozowski , Jacek Jastrzębski , Maciej Kaliński , Elżbieta Skowrońska-Bocian Sta...
Cena: 57,00zł
... jest pusty