Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Opieka i kuratela Komentarz 2017

Książka Opieka i kuratela Komentarz 2017 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Haak Henryk


Seria:  Komentarze & Linia orzecznicza
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  424
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-8759-8
Cena: 143zł
Opis

Komentarz 2017 do przepisów o opiece i kurateli

Prezentowana pozycja Opieka i kuratela Komentarz 2017 do art. 145–184 KRO oraz związanych z nimi regulacji KPC tj. art. 516, 518, 520, 573-574, 590-598, 599-602, 604-605 to praktyczna publikacja opisująca ujęcie materialne oraz procesowe dotyczące opieki i kurateli.

Na płaszczyźnie pojęcia opieki autorzy omówili zagadnienia takie jak szeroko rozumiana opieka nad małoletnim, tj. ustanowienie opieki, sprawowanie opieki, nadzór nad sprawowaniem opieki, zwolnienie opiekuna oraz ustanie opieki jak również opieka nad ubezwłasnowolnionym całkowicie. W zakresie kurateli opracowano zagadnienia dotyczące ustanowienia kurateli, jej odpłatności oraz ustania.
 
W książce przedstawiono też problematykę powołania kuratora dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo, dziecka poczętego, osoby niepełnosprawnej, osoby nieobecnej.

Do komentowanych artykułów przedstawiono orzecznictwo wraz z tezami odnoszącymi się do problematyki stosowania poszczególnych przepisów w praktyce. Dodatkowo w książce wyróżniono istotne informacje z punktu widzenia praktyka -  oznaczone jako "Ważne dla praktyki".

Publikacja uwzględnia wszystkie najnowsze zmiany, wprowadzone ustawą z 18.3.2016 r., dotyczące usystematyzowania zagadnień odnoszących się do pieczy zastępczej oraz wprowadzenia zakazu umieszczania dzieci w pieczy zastępczej wyłącznie z powodu ubóstwa.

Książka adresowana jest zarówno do kuratorów, sędziów, prokuratorów, radców prawnych, adwokatów, notariuszy, jak i aplikantów oraz studentów. Publikacja stanowić może również pomoc dla pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz osób prywatnych, które na co dzień spotykają się lub borykają z problemami dotyczącymi opieki i kurateli.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca publikację „Opieka i kuratela. Komentarz 2017" autorstwa prof. USz dr hab Henryka Haak oraz Anny Haak-Trzuskawskiej.
... jest pusty