Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Czas pracy w administracji publicznej

Książka Czas pracy w administracji publicznej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2021


Ilość stron:  288
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-66248-75-5
Cena: 119zł
Opis
W jakich okolicznościach pracownik urzędu może zostać zobowiązany do pracy w nocy, niedzielę lub święto? Czy przysługuje mu dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu? Czym różni się czas pracy od czasu podróży służbowej? W jaki sposób rozliczyć pracę w godzinach nadliczbowych w służbie cywilnej, w jednostkach samorządu terytorialnego i w urzędach państwowych?
 
Czas pracy w administracji publicznej autora Marek Choczaj to książka, która rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące najbardziej problematycznych zagadnień związanych z czasem pracy w administracji publicznej. W sposób szczegółowy zostały w niej opisane systemy czasu pracy stosowane w instytucjach publicznych, kwestia dyżurów, urlopów wypoczynkowych i dni wolnych od pracy.
 
Autor sporo miejsca poświęcił ewidencji czasu pracy, w tym prowadzonej dla poszczególnych grup: kadry kierowniczej, radców prawnych, kierowców czy strażników gminnych. Wyjaśnił metody wliczania różnych aktywności do czasu pracy i zasady zapewniania pracownikom odpoczynku. Przedstawił także regulacje mające zastosowanie wobec osób niepełnosprawnych.
 
Opracowanie ma wymiar praktyczny – poza omówieniem przepisów prawa pracy i orzecznictwa – najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na licznych przykładach, a całość uzupełniono o przydatne wzory dokumentów. Z pewnością będzie wsparciem dla pracowników działów kadr – ułatwi planowanie pracy oraz prawidłowe jej rozliczanie.
... jest pusty