Autorzy: Wydawnictwo: Wolters Kluwer S.A.
Wydanie: 1
Seria: BIBLIOTEKA PRZEGLĄDU PODATKOWEGO
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 492
Oprawa: twarda
Format: B6
ISBN: 978-83-264-4557-6
Książka Ceny transferowe w prawie podatkowym i celnym 2014 zawiera kompleksową analizę wszystkich reżimów mających współcześnie zastosowanie do transakcji między podmiotami powiązanymi (zasady arm's length w podatkach dochodowych, wartości rynkowej w VAT, cen transferowych w prawie celnym) oraz liczne odwołania do proponowanej przez Komisję Europejską wspólnej skonsolidowanej korporacyjnej podstawy opodatkowania. W treści ujęto informacje na temat przepisów dotyczących przedsiębiorstw powiązanych oraz procedury wzajemnego porozumiewania w trzech modelach umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania (OECD, ONZ oraz USA) i w wielu umowach bilateralnych.
Adresaci:
Publikacja Ceny transferowe w prawie podatkowym i celnym 2014 jest przeznaczona głownie dla sędziów sądów administracyjnych, zawodowych pełnomocników występujących w sprawach podatkowych i celnych, pracowników organów podatkowych oraz osób odpowiedzialnych za finanse przedsiębiorstw.
"Recenzowana pozycja jest w rzeczywistości absolutnie nowatorska, mająca ogromne znaczenie dla teorii i praktyki stosowania prawa w warunkach współczesnego świata, świata zglobalizowanego, świata pełnego dominacji wielkich przedsiębiorstw ponadnarodowych, wielkich koncernów powiązanych rożnymi więzami w ponadnarodowych strukturach sieciowych, wykorzystujących metody optymalizacji podatkowej poprzez stosowanie cen transferowych dla zwiększenia zysków kosztem budżetów państw, w których funkcjonują. To praca wyjątkowo ważna i potrzebna dla każdego, kto ma jakikolwiek kontakt z tym problemem, zarówno teoretyczny jak i praktyczny".
Dr hab. Wiesław Czyżowicz, prof. SGH
"Dokonując ogólnej oceny recenzowanej pracy, należy stwierdzić, że zasługuje ona na wysoką ocenę. Dostarcza ona bogatego materiału empirycznego oraz wnikliwej analizy problemów pojawiających się w związku ze stosowaniem szczególnych regulacji prawnych normujących ustalanie podstawy opodatkowania transakcji zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi. Jest to opracowanie o poważnej wartości naukowej, które niewątpliwie zapełnia lukę, istniejącą w tym zakresie w polskiej literaturze podatkowej".
Prof. dr hab. Marek Kalinowski
Krzysztof Lasiński-Sulecki - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; doradca podatkowy, członek Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. VAT, w latach 2011-2012 senior visiting tax researcher w Institut fur Osterreichisches und Internationales Steuerrecht, Wirtschaftsuniversitat Wien; autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz celnego.