Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rola organów spółki kapitałowej w realizacji funkcji compliance

Książka Rola organów spółki kapitałowej w realizacji funkcji compliance w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jagura Bartosz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  340
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-8107-518-3
Cena: 109zł
Opis

Realizacja funkcji compliance a rola organów spółki kapitałowej

CMS (z ang. Compliance Management Systems) czyli implementacja systemów zarządzania zgodnością to jedno z najszybciej rozwijających się zjawisk. Globalnie podejmowane są różne działania w zakresie wypracowywania standardów compliance. Mianowice w grudniu 2014 roku została przyjęta norma ISO 19600 Compliance Management Systems, natomiast w październiku 2016 r. norma ISO 37001 Anti-Bribery Management Systems. Wprowadzanie systemów compliance jest także dobrze widziane, a wręcz zalecane przez nowe Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW.

Książka jest pierwszym na polskim rynku opracowaniem poświęconym funkcji organów spółki kapitałowej w realizacji funkcji compliance. Książka  wskaże, jakie są obowiązki organów spółek pod kątem wymogu realizacji tych funkcji, co składa się na ich kanon w przedsiębiorstwie, jakie podejście do określania obowiązków członków organów spółek kapitałowych dominuje w Polsce oraz jakie są mankamenty tego rozwiązania.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę Rola organów spółki kapitałowej w realizacji funkcji compliance
... jest pusty