Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Spółka kapitałowa jako pokrzywdzony w procesie karnym

Książka Spółka kapitałowa jako pokrzywdzony w procesie karnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pawelec Szymon


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  280
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-1594-4
Cena: 85zł
Opis
Publikacja jest pierwsza na rynku monografia poświęcona problematyce uczestnictwa spółki kapitałowej w procesie karnym w charakterze pokrzywdzonego. Przedstawia analizę doniosłych praktycznie i dogmatycznie problemów uwidaczniających się na styku dwóch dziedzin: prawa handlowego i prawa karnego procesowego.

W książce zaprezentowano najważniejsze zagadnienia towarzyszące uczestnictwu spółki akcyjnej i spółki z o.o. w procesie karnym w roli podmiotu, którego dobra prawne zostały bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo. W części pierwszej ("Zagadnienia ogólne") zawarto obszerna analizę stanowisk doktrynalnych i orzeczniczych na temat wykładni ustawowej definicji pokrzywdzonego oraz przedstawiono wybrane uwagi dotyczące natury spółki kapitałowej. Cześć druga ("Zagadnienia szczegółowe") skupia się przede wszystkim na problematyce należytej reprezentacji spółki kapitałowej jako pokrzywdzonego w postępowaniu karnym, sukcesji i kontynuacji statusu pokrzywdzonego wobec przekształceń, podziałów i łączenia spółek, a także wpływu pokrzywdzenia spółki na status wspólników i akcjonariuszy.

Monografia łączy dorobek interpretacyjny doktryny i judykatury z zakresu zagadnień karnoprocesowych oraz prawa spółek.

Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla teoretyków oraz praktyków prawa - przedstawicieli środowiska akademickiego, adwokatów, radców prawnych, sędziów i prokuratorów zajmujących się problematyka przestępczości gospodarczej oraz szeroko rozumianym pograniczem prawa spółek i prawa karnego procesowego.

"Autor przedstawił dzieło wartościowe, stanowiące monograficzne opracowanie tematu ważnego z naukowego i praktycznego punktu widzenia. Przeprowadzone badania dogmatyczne ocenić należy jako wielce interesujące, stanowiące istotny wkład w rozwój nauki prawa karnego procesowego. Niewątpliwa wartością pracy jest jej wieloaspektowy i wielowątkowy charakter oraz prowadzenie analizy dogmatycznej na licznych płaszczyznach".

Prof. UWr dr hab. Jerzy Skorupka
Inne pozycje tego autora
Książka Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa w prawie karnym materialnym i procesowym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa w prawie karnym materialnym i procesowym
Publikacja poświęcona jest problematyce ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa w prawie karnym materialnym i procesowym. Jej zasadnicza teza, która określ...
Cena: 109,00zł
... jest pusty