Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Samochód w firmie. Instruktaż opodatkowania VAT, CIT, PIT. Wzorcowy regulamin używania pojazdów samochodowych wykorzystywanych w celach mieszanych (z suplementem elektronicznym)

Książka Samochód w firmie. Instruktaż opodatkowania VAT, CIT, PIT. Wzorcowy regulamin używania pojazdów samochodowych wykorzystywanych w celach mieszanych (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Judkowiak Katarzyna, Pomorska-Porębska Justyna


Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  170
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-211-2
Do pobrania:
Cena: 129zł
Opis
Samochód w firmie – skorzystaj ze wszystkich możliwości i zabezpiecz się przed kontrolą!

Instruktażowe omówienie praktycznych aspektów podatkowych (VAT, PIT, CIT) związanych z wykorzystywaniem przez podatników samochodów w działalności gospodarczej na gruncie najnowszych nowelizacji ustaw podatkowych, w tym m.in.:
-instruktaż odliczania podatku VAT naliczonego od nabycia samochodów oraz ich używania na podstawie umów leasingu,
-zasady odliczania podatku VAT naliczonego od wydatków eksploatacyjnych,
-nowe metody korygowania podatku VAT naliczonego w razie zmiany przeznaczenia samochodu,
-reguły opodatkowania sprzedaży samochodów, w tym także używanych,
-ujęcie wydatków związanych z samochodami, w tym także kwoty podatku VAT, na gruncie przepisów o podatkach dochodowych.

Autorki używając jasnego i precyzyjnego języka – komentują zmiany nowego systemu odliczania podatku od samochodów, na konkretnych przykładach, co czyni tę książkę wybitnie praktyczną.

Szczególnie cenny jest dołączony wzorcowy regulamin użytkowania pojazdów samochodowych wykorzystywanych w celach mieszanych z dokumentacją, który pomoże wdrożyć w firmie konkretne rozwiązania i będzie pomocą przy ewentualnej kontroli.
Autorki – znane specjalistki z firmy gwarantują wysoki poziom merytoryczny publikacji.

Polecamy doradcom podatkowym, księgowym, adwokatom, radcom prawnym, biegłym rewidentom, pracownikom urzędów skarbowych, a także pracownikom działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw.

Integralną częścią pozycji jest suplement elektroniczny (dokumentacja w formie MS Word), dający możliwość bezpośredniej pracy na Regulaminie i dostosowania go do własnych potrzeb.

Stan prawny: 1 czerwca 2014 r.

Katarzyna Judkowiak - Doradca podatkowy i Associate Partner w warszawskim oddziale Rödl & Partner; absolwentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą; specjalistka w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych, ze szczególnym uwzględnieniem prawa międzynarodowego; autorka publikacji i komentarzy z zakresu prawa podatkowego, doświadczony wykładowca.

Justyna Pomorska - Doradca podatkowy i starszy konsultant podatkowy w kancelarii Rödl & Partner; absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie; specjalizuje się w problematyce podatku od towarów i usług ze szczególnym uwzględnienie zasad opodatkowania eksportu i importu towarów, autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego dotyczących podatku od towarów i usług.
Inne pozycje tego autora
Książka Najem lokali użytkowych. Aspekty prawne, podatkowe i rachunkowe 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Najem lokali użytkowych. Aspekty prawne, podatkowe i rachunkowe 2013
Bardzo szczegółowa i praktyczna analiza najmu lokali użytkowych na gruncie prawa, podatków dochodowych, podatku VAT, podatku od nieruchomości oraz asp...
Cena: 135,00zł
Książka Podatek VAT 2014. Instruktaż rozliczania z przykładami w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek VAT 2014. Instruktaż rozliczania z przykładami
Niezbędny w każdej firmie instruktaż szczegółowo regulujący zasady wdrożenia nowych zasad ustalania, dokumentowania, ewidencjonowania i deklarowania p...
Cena: 135,00zł
Książka VAT 2018 Komentarz dla praktyków w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
VAT 2018 Komentarz dla praktyków
Komentarz 2018 do VAT Kolejne wydanie książki VAT 2018 Komentarz dla praktyków to obszerny i szczegółowy komentarz do jednej z najtrudniejszych ustaw ...
Cena: 229,00zł
... jest pusty