Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo karne Wykład części ogólnej Wydanie 3

Książka Prawo karne Wykład części ogólnej Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pohl Łukasz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  3
Seria:  Akademicka Prawo
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  488
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-9410-9
Cena: 58zł
Opis
Stan prawny: 10 października 2015 r.

W podręczniku Prawo karne. Wykład części ogólnej - w sposób pogłębiony i usystematyzowany - przedstawiono i objaśniono wszystkie najważniejsze zagadnienia części ogólnej obecnie obowiązującego polskiego prawa karnego.

Opracowanie składa się z czterech części. W części pierwszej, zawierającej prezentację wiadomości wstępnych, omówiono kwestię pojmowania prawa karnego, zagadnienie wyróżnianych w literaturze przedmiotu podziałów tego prawa oraz problematykę funkcji przypisywanych prawu karnemu. W części drugiej, dotyczącej nauki o przepisie prawa karnego, wskazano jego źródła oraz przedstawiono i objaśniono kwestie struktury i zawartości normatywnej jego przepisów, wykładni tych przepisów oraz czasowego i miejscowego zakresu ich zastosowania. W części trzeciej, poświęconej nauce o przestępstwie, przedstawiono i objaśniono jego strukturę, omawiając jej elementy i wszystkie ważniejsze zagadnienia, które z tymi elementami są związane. Część czwartą wypełnia natomiast wykład o karze i innych środkach prawnokarnej reakcji na popełnienie przestępstwa. Każdą ze wskazanych części kończy szczegółowy wykaz piśmiennictwa pozwalający na dalsze zgłębianie materii przedmiotu.

W obecnym trzecim wydaniu tej publikacji, które zostało uzupełnione i rozszerzone, uwzględniono obszerną nowelizację kodeksu karnego, która weszła w życie 1 lipca 2015 r. Wynikające z niej zmiany dotyczą m.in. terapii, terapii uzależnień i pobytu w zakładzie psychiatrycznym, a także zakazu wykonywania zawodów związanych z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi w razie skazania na karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej lub obyczajności na szkodę małoletniego.

Podręcznik jest pozycją adresowaną zarówno do studentów prawa, aplikantów, jak i do podmiotów zawodowo zajmujących się prawem karnym.

Publikacja wydana wcześniej przez wydawnictwo LexisNexis
Inne pozycje tego autora
Książka Miejsce popełnienia czynu zabronionego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Miejsce popełnienia czynu zabronionego
Praca Miejsce popełnienia czynu zabronionego obejmuje rozważania na temat miejsca popełnienia czynu zabronionego w polskim prawie karnym. W nauce tego...
Cena: 84,00zł
... jest pusty