Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Pozaumowna odpowiedzialność odszkodowawcza Unii Europejskiej

Książka Pozaumowna odpowiedzialność odszkodowawcza Unii Europejskiej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kawczyńska Monika


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  500
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-9511-3
Cena: 101zł
Opis
Stan prawny: 31 października 2015 r.

Książka przedstawia analizę odpowiedzialności odszkodowawczej Unii Europejskiej wobec podmiotów prywatnych z tytułu szkód wyrządzonych przez instytucje lub pracowników Unii przy wykonywaniu ich funkcji. Omówiono w niej m.in.:
    zasady i przesłanki odpowiedzialności pozaumownej Unii Europejskiej za akty normatywne, akty indywidualne i czynności faktyczne, z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE ukształtowanego w wyniku przełomowego wyroku w sprawie Bergaderm,
    aspekty proceduralne związane z dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych przed sądami unijnymi,
    problem zbiegu odpowiedzialności Unii i państw członkowskich za naruszenie prawa unijnego,
    kwestię odpowiedzialności Unii Europejskiej z tytułu naruszenia norm prawa międzynarodowego, w szczególności porozumień Światowej Organizacji Handlu (WTO).

W monografii uwzględniono również nowy regulamin postępowania przed Sądem Unii Europejskiej, obowiązujący od 1 lipca 2015 r.

Publikacja przeznaczona jest zarówno dla prawników praktyków (adwokatów, radców prawnych, sędziów), jak i dla pracowników naukowych specjalizujących się w dziedzinie prawa Unii Europejskiej i prawa międzynarodowego, a także studentów i doktorantów.

"Podkreślając nieprzeciętną wartość naukową recenzowanego opracowania, wskazuję jednocześnie na jej niekwestionowany walor pragmatyczny, zwłaszcza w zakresie, w jakim Autorka analizuje proceduralne i formalne aspekty dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, które z pewnością będą wykorzystane w praktyce stosowania odnośnych przepisów przez polskie osoby fizyczne i prawne". Prof. dr hab. Andrzej Wróbel
... jest pusty