Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Opodatkowanie podatkiem akcyzowym wyrobów węglowych

Książka Opodatkowanie podatkiem akcyzowym wyrobów węglowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Krok Wojciech, Parulski Szymon


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  PRAKTYCZNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  440
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-3802-8
Cena: 119zł
Opis
Stan prawny: 10.07.2012 r.

Prezentowany komentarz jest jedyną na rynku tak kompleksową publikacją, która omawia przepisy dotyczące akcyzy od wyrobów węglowych.

W książce przedstawiono najważniejsze zagadnienia problemowe związane m.in. z ewidencjonowaniem węgla, ubytkami i stratami w czasie magazynowania i transportu oraz zasadami wystawiania dokumentów dostawy, co pozwala należycie wywiązać się z obowiązków podatkowych, a w przypadku sporu z organami podatkowymi stanowi istotny argument wspomagający obronę stanowiska podatnika.

Komentarz zawiera rzetelną analizę prawną przepisów, koncentrującą się na kwestiach, które mogą wystąpić w praktyce, a także wyczerpujące omówienie interpretacji wydawanych przez organy podatkowe oraz wyroków sądów administracyjnych w sprawach budzących kontrowersje. W książce zostały również zaprezentowane pisma Ministerstwa Finansów wyjaśniające najważniejsze aspekty funkcjonowania akcyzy od wyrobów węglowych.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, właścicieli i pracowników działów podatkowych firm zajmujących się obrotem wyrobami węglowymi lub zużywających wyroby węglowe oraz pracowników organów podatkowych.

Autorzy
SZYMON PARULSKI - prawnik, doświadczony konsultant specjalizujący się w doradztwie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem podatków pośrednich, w tym podatku akcyzowego, w latach 2003 - 2004 współpracował z PricewaterhouseCoopers, obecnie współpracuje z Działem Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, autor publikacji w zakresie podatku akcyzowego, prelegent na konferencjach i szkoleniach poświęconych podatkowi akcyzowemu.
Inne pozycje tego autora
Książka Akcyza Komentarz 2016 Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Akcyza Komentarz 2016 Wydanie 3
Stan prawny: 1 stycznia 2016 r.Komentarz zawiera kompleksową analizę ustawy o podatku akcyzowym i omówienie wszystkich istotnych zagadnień problemowyc...
Cena: 239,00zł
... jest pusty