Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Odzyskiwanie długów w kryzysie. Przewodnik dla przedsiębiorców + płyta CD

Książka Odzyskiwanie długów w kryzysie. Przewodnik dla przedsiębiorców + płyta CD w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Grzechnik Łukasz


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Zarządzanie
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  175
ISBN:  
978-83-255-4116-3
Do pobrania:
Cena: 89zł
Opis
Nie jest łatwo skutecznie i zgodnie z prawem ściągać należności, a ta sztuka w warunkach kryzysu gospodarczego staje się jeszcze ważniejsza. Czasami zatory płatnicze mogą spowodować poważne problemy u przedsiębiorcy. Przed taką sytuacją można się obronić, bo część długów, które dzisiaj trapią polskie firmy może być odzyskana – trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób zmusić do zapłaty nierzetelnego kontrahenta. Polskie prawo daje ku temu instrumenty, które odpowiednio zastosowane, przyniosą pożądany skutek.

„Odzyskiwanie długów w kryzysie. Przewodnik dla przedsiębiorcy” jest chyba pierwszą tak kompleksową publikacją na polskim rynku, która w sposób przejrzysty i jasny tłumaczy procedury sądowe, zmierzające do odzyskania należności.

Czasem problemów da się uniknąć, jeśli tylko umowa zostanie prawidłowo sformułowana, a ewentualna wierzytelność odpowiednio zabezpieczona. Dlatego Autor zaczyna od omówienia sposobu w jaki należy ustanowić hipotekę czy zastaw rejestrowy – skorzystanie z tych instytucji zawczasu, zmniejsza ryzyko kłopotów w przyszłości.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dług już jest, a kontrahent płacić nie zamierza? Do którego sądu należy się udać z tym problemem, który rodzaj postępowania wybrać, jak sformułować pozew, jakie wnieść opłaty, jak argumentować przed sądem, by udowodnić, że mamy rację?

Odpowiedzi na wszystkie pytania dostarczy nasza książka, bogato zilustrowana przykładami, popartymi orzecznictwem polskich sądów.

Dodatkowym atutem książki jest dołączona gratis płyta „Zarządzanie wierzytelnościami na CD”, zawierająca komplet pism, formularzy i dokumentów, używanych w procesie odzyskiwania długów.

Inne pozycje tego autora
Książka Hipoteka w obrocie gospodarczym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Hipoteka w obrocie gospodarczym
Wydanie przez C.H. Beck Info Biznes kompleksowej monografii, poświęconej zreformowanej hipotece, jest przysłowiowym strzałem w 10, wybór autora zaś &#...
Cena: 89,00zł
... jest pusty