Komentarz do Kodeksu spółek handlowych stanowi wyczerpujące omówienie przepisów ogólnych mających zastosowanie do wszystkich typów spółek, analizę poszczególnych spółek handlowych – ich tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział, a także przepisy karne. Dzieło zawiera również bogatą analizę orzecznictwa i poglądów doktryny: zarówno starszych, jak i tych najnowszych.
Wydanie 6. uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany KSH, m.in.:
- ustawę z 26.1.2018 r., która wprowadza regulacje mające na celu przyspieszenie i ułatwienie rozpoczynania działalności gospodarczej i usprawnia działanie sądów rejestrowych; zmiany weszły w życie 15.3.2018 r. oraz 1.10.2018 r.;
- ustawę z 5.7.2018 r., która wprowadza pakiet rozwiązań ułatwiających obywatelom i przedsiębiorcom korzystanie z e-usług publicznych; dostęp do wszystkich e-usług publicznych ma być możliwy przy pomocy jednego bezpłatnego sposobu potwierdzenia tożsamości w sieci; zmiany weszły w życie 11.9.2018 r.;
- ustawę z 6.3.2018 r. dostosowującą KSH do nowej ustawy – Prawo przedsiębiorców; zmiany weszły w życie 30.4.2018 r.
- ustawę z 9.11.2018 r., która dotyczy m.in.: dywidendy, zasad reprezentacji spółki w likwidacji, reguł zmiany umowy spółki z o.o. w organizacji czy tzw. trybu obiegowego podejmowania uchwał; zmiana wejdzie w życie 1.3.2019 r.
Komentarz uwzględnia także zmiany w innych aktach wynikające z przyjęcia części ustaw z pakietu „Konstytucji Biznesu". Wysoki poziom merytoryczny Komentarza gwarantują Autorzy, którzy są nie tylko pracownikami naukowymi w największych ośrodkach naukowych w Polsce, ale również praktykami.
Komentarz adresowany jest do praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych), a także naukowców zajmujących się prawem gospodarczym i handlowym.