Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE

Książka Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Auleytner Aleksandra


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie prawnicze
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  282
ISBN:  
978-83-255-7851-0
Do pobrania:
Cena: 84zł
Opis
Książka kompleksowo wyjaśnia problematykę wpływu zasady swobody przepływu towarów oraz zasady swobodnego świadczenia usług na tworzenie rynku wewnętrznego w zakresie praw autorskich i pokrewnych. Autorka wskazuje, że zasady swobody przepływu towarów i świadczenia usług tworzą nowe paradygmaty ochrony praw autorskich i pokrewnych w prawie UE. Mają więc podstawowy wpływ na kształtowanie unijnego systemu ochrony praw autorskich i pokrewnych. Istotnym czynnikiem przyspieszającym dynamikę zmian w prawie autorskim UE w tym ujęciu jest rozwój społeczeństwa informacyjnego, a co za tym idzie konieczność dostosowania regulacji do specyfiki obrotu online. Opracowanie, oprócz całościowego omówienia orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE, wyczerpująco przedstawia też regulacje międzynarodowego prawa autorskiego oraz prawa unijnego w tym obszarze.

Praca pod tym względem ma charakter unikalny na rynku polskiej literatury prawniczej z zakresu prawa autorskiego i prawa unijnego. Dotychczas, pomimo praktycznej wagi tego zagadnienia w szczególności dla autorów, dostawców kontentu, organizacji zbiorowego zarządzania itd., ani w doktrynie prawa unijnego, ani w polskiej doktrynie prawa autorskiego nie poświęcono temu zagadnieniu osobnej monografii.
... jest pusty