Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ochrona danych osobowych w sądach

Książka Ochrona danych osobowych w sądach w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2021


Ilość stron:  222
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-66248-79-3
Cena: 89zł
Opis
Pierwsze kompleksowe opracowanie dla sądowych administratorów danych osobowych, dzięki któremu czytelnicy zyskają wiedzę o zastosowaniu konkretnych instrumentów prawnych, mogących pomóc w skutecznej ochronie przed naruszeniami ochrony danych w sądach. Dowiedzą się także, jak pogodzić wymóg jawności postępowań i działań sądów z koniecznością ochrony danych osobowych i zapewnić prawidłowe przetwarzanie danych osobowych orzeczniczych i pozaorzeczniczych.
 
Publikacja Ochrona danych osobowych w sądach autorstwa Joanna Łukaszyk zawiera liczne odniesienia do wytycznych i decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także Europejskiej Rady Ochrony Danych, orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE oraz krajowego orzecznictwa z zakresu ochrony danych osobowych.
 
Autorka  udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji ochrony danych osobowych, ich udostępniania i publikowania. Pokazuje na przykładach działania służące ochronie danych, które powinny być podejmowane w sądach, wymogi i uwarunkowania ich przetwarzania, a także analizuje obszary szczególnego ryzyka.
... jest pusty