Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Lekarski obowiązek udzielenia pomocy

Książka Lekarski obowiązek udzielenia pomocy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Zatyka Elżbieta


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  232
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-0596-9
Cena: 99zł
Opis
Tematem książki jest unormowanie granic lekarskiego obowiązku udzielenia pomocy w prawie polskim, zarówno w prawie powszechnym, jak i w deontologii zawodowej. Precyzyjne określenie warunków, w jakich ustawodawca nałożył na lekarza obowiązek udzielenia pomocy, którego niedopełnienie może stać się podstawą pociągnięcia do odpowiedzialności karnej, jest dla bezpieczeństwa wykonywania tego zawodu kwestią fundamentalną. Podstawowym celem podjętych rozważań w niniejszej pracy była próba oceny przepisów obowiązujących w tej materii oraz praktyki ich stosowania.
Autorka podjęła również próbę rozważenia typowych schematów sytuacji, w których pojawiają się wątpliwości, czy zachowanie lekarza, który odmawia udzielenia pomocy, jest zgodne z prawem, czy też nie. Analizie zostały poddane problemy związane z narażeniem życia i zdrowia lekarza w ramach wykonywania zawodu, kwestia zgodności działania z sumieniem lekarza, zagadnienie dopuszczalnej formy protestu lekarza jako pracownika, udzielenie pomocy w postaci świadczenia zdrowotnego po wyczerpaniu zakontraktowanego limitu oraz problem aktualizacji obowiązku udzielenia pomocy w razie braku zgody pacjenta.
Inne pozycje tego autora
Książka Przewodnik po prawie karnym. Tablice, orzecznictwo, kazusy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Przewodnik po prawie karnym. Tablice, orzecznictwo, kazusy
Prezentowany podręcznik zawiera materiał do części ogólnej prawa karnego materialnego i dzięki nowoczesnemu sposobowi prezentacji wiedzy w postaci...
Cena: 49,00zł
... jest pusty