Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Europejskie ściganie karne. Zagadnienia ustrojowe

Książka Europejskie ściganie karne. Zagadnienia ustrojowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Górski Adam


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  500
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-0422-1
Cena: 89zł
Opis
Zagadnienia ustrojowe procesu integracji europejskiej w sprawach karnych od dłuższego czasu skupiają uwagę teoretyków i praktyków prawa. Od chwili wejścia w życie europejskiego nakazu aresztowania problem obszaru europejskiego ścigania karnego stanowi przedmiot dyskusji i sporów, jak również w sposób bezpośredni dotyczy jednostki. Zarówno państwa, jak i ich obywatele znaleźli się w bezprecedensowej sytuacji, w której wolności poruszania się w obrębie UE nie towarzyszy ryzyko europejskiej odpowiedzialności karnej; zamiast tego mamy do czynienia z prawdziwa mozaika regulacji prawnych, które nie zawsze są zrozumiałe dla stosującego prawo, a prawie nigdy dla adresata - w najszerszym znaczeniu tego słowa - tych norm.

Celem niniejszej pracy jest nie tylko przybliżenie czytelnikowi zagadnień europeizacji ścigania karnego, lecz także usystematyzowanie problematyki i danie odpowiedzi na szereg istotnych pytań ustrojowych związanych z tym procesem.

Adresaci:

Monografia adresowana jest do prawników wielu specjalności, którzy chcieliby prześledzić proces niezwykle istotnych zmian, jakie dokonują się w ostatnich latach w sposobie ścigania przestępców w Unii Europejskiej.
Inne pozycje tego autora
Książka Kodeks postępowania karnego Komentarz 2015 Wydanie 6 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks postępowania karnego Komentarz 2015 Wydanie 6
Kodeks postępowania karnego Komentarz 2015 Wydanie 6 uwzględnia stan prawny: 1.07.2015 r.Niniejsza pozycja,  Komentarz do ustawy Kodeks postępowania k...
Cena: 235,00zł
Książka Leksykon prawa medycznego. 100 podstawowych pojęć w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Leksykon prawa medycznego. 100 podstawowych pojęć
Większość leksykonów powstałych już w niniejszej serii wydawniczej dotyczy zespołów regulacji prawnych, które zyskały -  najczęściej niekwestiono...
Cena: 75,00zł
... jest pusty