Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zasada równości wyborów parlamentarnych w państwach europejskich i południowoamerykańskich

Książka Zasada równości wyborów parlamentarnych w państwach europejskich i południowoamerykańskich w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Uziębło Piotr


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  426
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-4035-9
Cena: 105zł
Opis
Stan prawny: 1.10.2012 r.

Autor analizuje zasadę równości wyborów w ujęciu porównawczym, odnosząc się do wszystkich jej aspektów. Ukazuje różnice i podobieństwa w postrzeganiu tej zasady zarówno przez doktrynę, jak i prawodawstwo państw europejskich oraz południowoamerykańskich. Jest to szczególnie istotne, gdyż właśnie ten ostatni kontynent jest obecnie miejscem, gdzie prawo regulujące mechanizmy wyborcze rozwija się niezwykle dynamicznie - co stanowi wzór do naśladowania dla innych państw demokratycznych. Przedstawiona problematyka pozwala czytelnikowi skonfrontować rozwiązania polskiego kodeksu wyborczego z najnowszymi trendami światowymi.

Adresaci:
Publikacja Zasada równości wyborów parlamentarnych w państwach europejskich i południowoamerykańskich przeznaczona jest dla prawników, politologów oraz socjologów zajmujących się problematyką ustrojów. Zainteresuje także polityków i pracowników administracji, w tym administracji wyborczej, którzy uczestniczą w procesie wyborczym. Może stanowić cenną pomoc dla studentów prawa, administracji, politologii oraz socjologii.

Piotr Uziębło - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego i Instytucji Politycznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W swojej działalności badawczej koncentruje się przede wszystkim na problemach prawa wyborczego i mechanizmach partycypacji obywatelskiej, a także na kwestiach związanych z legislacją. Jest autorem licznych publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego, w tym m.in. monografii Inicjatywa ustawodawcza obywateli w Polsce na tle rozwiązań ustrojowych państw obcych (Warszawa 2006) i Demokracja partycypacyjna. Wprowadzenie (Gdańsk 2009) oraz komentarzy do ustaw o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli (Warszawa 2008) i o referendum lokalnym (Warszawa 2008).
... jest pusty