Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20C

Książka Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20C w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pazdan Maksymilian


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  1
Seria:  System Prawa
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  972
ISBN:  
978-83-255-7188-7
Cena: 289zł
Opis
Prawo prywatne międzynarodowe – ze względu na obszerność i rozległość prezentowanej tematyki oraz stopień skompliowania poruszanych w nim zagadnień – jest przedmiotem analizy trzech tomów Systemu Prawa Prywatnego – Tomu 20A, 20B i 20C. Są to ostatnie części tworzonego przez lata wielotomowego dzieła, które zyskało uznanie na rynku prawniczym. W przedstawianym pierwszym wydaniu Tomu 20C Sytemu Prawa Prywatnego, grono wybitnych autorów omówiło szczególne kwestie związane prawem prywatnym międzynarodowym. Niniejsze dzieło wypełni lukę na rynku wydawniczym związaną z niniejszą tematyką.

W dobie integracji unijnej, powszechnej migracji, gospodarczego obrotu międzynarodowego każdy prawnik może stanąć przed pytaniem: które prawo jest właściwe w konkretnej sprawie. Odpowiedź można znaleźć w prezentowanym Tomie 20B Systemu Prawa Prywatnego. Kompleksowe omówienie zagadnień związanych z prawem prywatnym międzynarodowym przez wybitnych specjalistów jest pomocne w uzasadnieniu wyboru systemu prawnego (własnego lub obcego państwa) właściwego dla dokonania oceny prawnej konkretnej sytuacji z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego i prawa pracy. Głównym składnikiem prawa prywatnego międzynarodowego są normy kolizyjne wskazujące prawo właściwe. Normy te rozgraniczają sfery działania systemów prawnych różnych państw w przestrzeni przez określenie ich właściwości (kompetencji). Określają kompetencję sądu do orzekania według treści norm wchodzących w skład takiego albo innego systemu prawnego, czyli wskazują, jakie prawo (prawo jakiego państwa) powinno stanowić podstawę rozstrzygnięcia danej sprawy.

Powoływane przez Autorów liczne orzecznictwo i poglądy nie tylko polskiej, ale także zagranicznej doktryny pozwolą na prawidłowe zastosowanie instytucji prawa prywatnego międzynarodowego.

Autorzy przedstawili ważne zagadnienia, dotyczące w szczególności:

    własności intelektualnej,
    zawarcia małżeństwa,
    stosunków osobistych i majątkowych miedzy małżonkami,
    rozwiązania małżeństwa,
    stosunków miedzy rodzicami i dziećmi,
    odpowiedzialności rodzicielskiej i opiece nad dziećmi,
    przysposobienia,
    alimentacji,
    związków partnerskich,
    spraw spadkowych,
    trustów,
    reguł intertemporalnych.

Prezentowana publikacja, w połączeniu z wydanym Tomem 20A i Tomem 20B, składa się na wyjątkowe, pełne, najwyższej jakości opracowanie z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego.

Zespół autorski tworzą wybitni specjaliści z omawianej dziedziny, przedstawiciele różnych ośrodków naukowych, a także praktycy. Wymienione zagadnienia opracowano z najwyższą starannością.

Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20C.
Inne pozycje tego autora
Książka Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20A w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20A
Prawo prywatne międzynarodowe – ze względu na obszerność i stopień skompliowania poruszanych w nim zagadnień – jest przedmiotem analizy dw...
Cena: 295,00zł
Książka Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20B w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo prywatne międzynarodowe. System Prawa Prywatnego. Tom 20B
Prawo prywatne międzynarodowe – ze względu na obszerność i stopień skompliowania poruszanych w nim zagadnień – jest przedmiotem analizy dw...
Cena: 290,00zł
Książka Nowe europejskie prawo spadkowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Nowe europejskie prawo spadkowe
Stan prawny: 1 czerwca 2015 r.Monografia jest pierwszym na rynku wydawniczym kompleksowym omówieniem najważniejszych zagadnień uregulowanych w rozporz...
Cena: 109,00zł
... jest pusty