Nowa Polska Klasyfikacja Działalności PKD
Błyskawiczna wysyłka kurierska książki w dniu zamówienia (jeżeli zamówienie zostanie złożone do godz. 15).
Stan prawny 1 stycznia 2019 r. W ramach uzgodnień i współpracy, przy zachowaniu harmonizacji powiązań z innymi globalnymi klasyfikacjami, a w szczególności: ISIC, NACE, NAICS, ANZSIC i JSIC, powstała
nowa Polska Klasyfikacja Działalności, zwana PKD 2007, wprowadzona w życie od dnia 1 stycznia 2008 r. PKD 2007 stanowi załącznik do tego rozporządzenia.
W treści niniejszej publikacji są przedstawione zasady budowy
klasyfikacji PKD, w tym system powiązań z innymi klasyfikacjami, struktura i kodowanie na pięciu poziomach oraz definicje działalności. Bardzo ważną częścią PKD są wyjaśnienia. Są umieszczone po schemacie klasyfikacji, natomiast w niniejszym opracowaniu pogrupowano wszystkie wyjaśnienia według 21 sekcji i umieszczono odpowiednią treść wyjaśnień bezpośrednio po każdej tabeli określającej daną sekcję klasyfikacji.
Ostatnim członem nowej
PKD są klucze powiązań PKD 2004-PKD 2007 oraz PKD 2007-PKD 2004, przedstawione w dwóch tablicach.
PKD wprowadza się do stosowania w statystyce, ewidencji i dokumentacji oraz rachunkowości, a także w urzędowych rejestrach i systemach informacyjnych administracji publicznej, ma ona więc zastosowanie w gospodarce i w administracji.
Nową klasyfikację działalności należy stosować od 1 stycznia 2008 r. przez podmioty rozpoczynające działalność przy dokonywaniu wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej, Krajowego Rejestru Sądowego oraz Krajowej Ewidencji Podatników.