Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Okoliczności wyłączające bezprawność czynu a znamiona subiektywne

Książka Okoliczności wyłączające bezprawność czynu a znamiona subiektywne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Majewski Jarosław


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  160
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-4456-2
Cena: 69zł
Opis
Stan prawny: 1.07.2013 r.

Monografia Okoliczności wyłączające bezprawność czynu a znamiona subiektywne stanowi pierwsze w polskim piśmiennictwie karnistycznym całościowe opracowanie problematyki tzw. strony podmiotowej okoliczności wyłączających bezprawność czynu (kontratypów). Jest to tematyka doniosła zarówno z punktu widzenia teorii, jak i dogmatyki prawa karnego, a wyraźnie odczuwalny był dotąd brak bardziej pogłębionych analiz jej poświęconych.

Adresaci:
Główny nurt rozważań podejmowanych w książce koncentruje się na zagadnieniach teorii prawa karnego. Jest ona jednak adresowana nie tylko do przedstawicieli środowiska akademickiego (pracowników naukowych i studentów) - ustalenia poczynione w rozprawie będą przydatne również dla osób biorących udział w procesie tworzenia prawa oraz dla prawników-praktyków zajmujących się prawem karnym. Dla tych pierwszych będą one wskazówką, jak w optymalny sposób formować zestaw znamion kontratypu, a także podstawą oceny trafności rozwiązań z tego zakresu stosowanych w obowiązującym ustawodawstwie. Dla tych drugich zaś mogą być istotną pomocą w procesie wykładni obowiązujących przepisów.

Jarosław Majewski - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik Katedry Prawa Karnego UKSW; wcześniej związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie studiował i ukończył prawo (1991 r.), a następnie doktoryzował się (1996 r.) i habilitował (2002 r.); członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy Ministrze Sprawiedliwości. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się przede wszystkim na zagadnieniach z zakresu teorii oraz dogmatyki prawa karnego. Od lat łączy akademicką działalność naukowo-dydaktyczną z praktyką prawniczą (wykonuje zawód adwokata).

... jest pusty