Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Informatyka w zarządzaniu nieruchomościami

Książka Informatyka w zarządzaniu nieruchomościami w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 59zł
Opis
Księgarnia poleca:

Informatyka w zarządzaniu nieruchomościami


Tomasz Bąkiewicz, Roman Kawecki, Mariusz SzczubełekJest już do nabycia "Informatyka w zarządzaniu nieruchomościami", książka, którą zapowiadaliśmy wcześniej na naszych łamach. Informatyka od wielu lat wykorzystywana jest przez firmy zajmujące się zarządzaniem.

W przeszłości rozwiązania informatyczne w tej dziedzinie były najczęściej nieskomplikowane i obsługiwały wybrany wycinek pracy zarządcy. Istniały zatem niezależne programy do obliczania opłat czynszowych, kosztorysowania prac remontowych, programy finansowo-księgowe itp. Techniczne możliwości zrewolucjonizowały myślenie o informatyce jako prostym narzędziu dla użytkownika, zmieniając jej rolę w inteligentnego uczestnika wszystkich procesów decyzyjnych.

Książka jest poradnikiem, adresowanym głównie do zarządców nieruchomości, rzeczoznawców majątkowych i pośredników obrotu nieruchomościami. Decydując się na nowe rozwiązanie, chcemy mieć pewność, że zainwestowane pieniądze nie zostaną zmarnowane, a przede wszystkim, że zakupując wirtualny produkt, jakim jest system informatyczny, nie popełniamy błędu i uzyskamy spodziewane efekty.

“Informatyka w zarządzaniu nieruchomościami” jest próbą syntezy wiedzy informatycznej, dotyczącej zastosowania systemów zintegrowanych w działalności praktycznej, i wiedzy prezentującej możliwości wykorzystania informatyki w działalności zarządcy nieruchomości oraz zawodów pokrewnych. Każda część książki stanowi merytorycznie odrębną całość. Wszystkie części razem powinny dać Czytelnikowi kompendium niezbędnych wiadomości do podjęcia decyzji o zakupie systemu informatycznego lub minimum wiedzy stanowiącej podstawę do zaprojektowania takiego systemu.

W części pierwszej, zatytułowanej "Pojęcie i znaczenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego", Tomasz Bąkiewicz wprowadza czytelnika w świat informatyki, mając świadomość, że dla wielu jest on ciągle jeszcze mało dostępny i niezrozumiały. Autor ma nadzieję, że ci, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie, dostrzegą jej zadziwiające możliwości, natomiast osoby, które granicę wirtualnej rzeczywistości już przekroczyły, będą miały sposobność usystematyzowania swojej wiedzy o zintegrowanych systemach informatycznych.

Autor części drugiej ("Zintegrowany System Informatyczny (ZSI) - inteligentny pomocnik zarządcy nieruchomości") - Roman Kawecki omawia budowę i działanie systemów informatycznych przeznaczonych dla zarządców nieruchomości. Z części tej czytelnik dowie się, jakie moduły powinien zawierać dobry system i jakie korzyści dla użytkownika wynikają z jego zastosowania.

W części trzeciej ("Zanim uruchomimy Zintegrowany System Informatyczny. Przygotowanie wdrożenia") Roman Kawecki dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami na temat przygotowania przedsiębiorstwa do wdrożenia systemu zintegrowanego. Autor analizuje m.in. znaczenie analizy przedwdrożeniowej. Stara się on rozstrzygnąć dylemat - czy właściwie wykonana analiza przedwdrożeniowa, czas poświęcony na szkolenia, migracja danych mogą ograniczyć późniejsze koszty wdrożenia, czy jest to tylko niepotrzebna strata czasu.

Część czwarta ("Zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami - inwestycja w przyszłość firmy), autorstwa Tomasza Bąkiewicza poświęcona jest ekonomicznym uwarunkowaniom zakupu i wdrożenia systemów informatycznych. Uważna lektura tego rozdziału uzmysłowi czytelnikowi, że taniej czasem znaczy... drożej!

W części piątej, zatytułowanej "Infrastruktura ZSI", Mariusz Szczubełek omawia techniczne uwarunkowania systemu zintegrowanego. Autor radzi, jak dobrać właściwy serwer, stacje robocze, system operacyjny, łącze teleinformatyczne i wiele innych elementów warunkujących prawidłowe działanie zastosowanego systemu zintegrowanego. Porusza również bardzo ważne zagadnienia bezpieczeństwa systemu i sieci. Omawia rodzaje zabezpieczeń przed utratą danych, włamaniami do systemu, wirusami komputerowymi i innymi czynnikami mającymi wpływ na bezpieczeństwo pracy systemu.

Książkę kończy słownik użytych terminów, który ułatwi zrozumienie jej trudniejszych fragmentów.
... jest pusty