Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Finansowanie ochrony zdrowia Wybrane zagadnienia Wydanie 2

Książka Finansowanie ochrony zdrowia Wybrane zagadnienia Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Suchecka Jadwiga


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Seria:  Poradniki ABC
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  340
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-9378-2
Cena: 59zł
Opis
Stan prawny: 1 września 2015 r.

Publikacja omawia problematykę ekonomii ochrony zdrowia, jak również problemy ściśle związane z organizacją i zarządzaniem w sektorze zdrowia. Obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące:
    reform współczesnych systemów zdrowia,
    gromadzenia danych w ramach Narodowych Rachunków Zdrowia,
    wprowadzenia nowych rozwiązań w zakresie finansowania i zarządzania ograniczonymi zasobami podmiotów medycznych.

Szczególnej analizie zostały poddane sposoby tworzenia funduszy publicznych przeznaczonych na ochronę zdrowia pochodzących z budżetu państwa, funduszy powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych oraz pozyskiwanych ze środków prywatnych.

W publikacji zwrócono także uwagę na trudne problemy gospodarowania zasobami placówek medycznych w sytuacji ograniczenia środków finansowych. Omówiono szczegółowo zagadnienia związane z wprowadzeniem do systemu płatności modelu DRG (Diagnostic Related Groups) i wzorowanego na nim polskiego modelu Jednorodnych Grup Pacjentów. W zakończeniu tych rozważań zaprezentowano możliwości zastosowania teoretycznego modelu decyzyjnego do określenia ryzyka poniesienia strat z tytułu dłuższego pobytu pacjenta w szpitalu, niż długość hospitalizacji ustalona dla każdego DRG.

Książka przeznaczona jest w szczególności dla decydentów w zakresie polityki: finansowej, ekonomicznej, społecznej, zdrowotnej, a także menedżerów ochrony zdrowia oraz studentów kierunków ekonomicznych, zarządzania, nauk o zdrowiu, polityki społecznej i finansów publicznych.

(...) Publikacja Finansowanie ochrony zdrowia. Wybrane zagadnienia pod redakcją profesor Jadwigi Sucheckiej poświęcone są ważnym problemom ekonomiki oraz organizacji i zarządzania w systemie ochrony zdrowia. Rzecz nie dotyczy tylko ujętej w tytule kwestii finansowania, lecz także efektywności wykorzystania środków finansowych przeznaczanych na zdrowie oraz alternatywnych możliwości finansowego wspierania ochrony zdrowia. Analiza źródeł finansowania obejmuje sposoby tworzenia funduszy publicznych przeznaczanych na zdrowie oraz wydatków prywatnych na ten cel, w tym: skłonności do prywatnego płacenia, wykorzystania dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych i wreszcie zapłaty bezpośredniej za usługi medyczne oraz leki. (...)
Opracowanie jest bardzo wartościową pozycją wydawniczą. Może być szeroko wykorzystywane przez menedżerów sektora służby zdrowia, pracowników nauki i studentów wyższych uczelni oraz studiów podyplomowych, zainteresowanych problemami ekonomii i zarządzania w systemie ochrony zdrowia. (...)
z recenzji prof. Kazimierza Rycia
Inne pozycje tego autora
Książka Ekonomia zdrowia i opieki zdrowotnej Wydanie 2 rozszerzone i uaktualnione w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ekonomia zdrowia i opieki zdrowotnej Wydanie 2 rozszerzone i uaktualnione
Opracowanie Ekonomia zdrowia i opieki zdrowotnej Wydanie 2 poświęcone jest zastosowaniom teorii ekonomicznych do analiz problemów występujących we wsp...
Cena: 101,00zł
... jest pusty