Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej Wzory pism i decyzji (z suplementem elektronicznym)

Książka Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej Wzory pism i decyzji (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2019


Ilość stron:  110
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-676-9
Do pobrania:
Cena: 133zł
Opis
Począwszy od 1 stycznia 2019 r., ustawą z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zwartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz.U. poz. 2247), zmieniły się zasady postępowania w sprawie zwrotu producentom rolnym tego podatku. Dodano kolejne, nowe kryterium zwrotu podatku akcyzowego, tj. kryterium z tytułu posiadania tzw. dużych jednostek przeliczeniowych bydła w gospodarstwie producenta rolnego.

To kryterium oraz zmienione wysokości przeliczników, według których organy gmin będą zwracały należności producentom rolnym, spowodowały potrzebę opracowania wzorców dokumentów, jako pomocy dla pracowników, którym powierzono obowiązki w zakresie postępowań administracyjnych związanych ze zwrotem podatku akcyzowego oraz postępowaniami w zakresie odzyskania należności nienależnie lub nadmiernie wypłaconych.

Publikacja zawiera komplet wzorcowej dokumentacji – wniosków, postanowień, decyzji i innych pism związanych ze zwrotem podatku akcyzowego producentom rolnym. Czytelnik dowie się z niej m.in.:
jakie oświadczenia powinien złożyć producent rolny;
jak wydać decyzję o zwrocie pobranego nienależnie lub w nadmiernej wysokości zwrotu podatku;
jakie elementy po 1 stycznia 2019 r. powinna zawierać decyzja zwrotowa;
jak skonstruować oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych;
jak poprawnie powinna wyglądać karta usługi administracyjnej w zakresie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Wszystkie wzory dokumentów zawarto w suplemencie elektronicznym w formacie MS Word, co pozwala na łatwe ich dostosowanie do indywidualnych wymogów i rozwiązań stosowanych w jednostce. Plik suplementu jest do pobrania przez Internet, instrukcję postępowania zamieszczono w książce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.
... jest pusty