Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zasada prawdy materialnej w postępowaniu karnym Analiza w perspektywie funkcji prawa karnego

Książka Zasada prawdy materialnej w postępowaniu karnym Analiza w perspektywie funkcji prawa karnego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jodłowski Jan


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  468
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-8406-3
Cena: 84zł
Opis
ƒMonografia zawiera kompleksowe ujęcie problematyki zasady prawdy materialnej w postępowaniu karnym, łącząc przy tym rozważania teoretyczne z praktycznym ich zastosowaniem (zwłaszcza w kontekście stosowania trybów konsensualnych).

W książce omówiono m.in.:
    kształtowanie się zasady prawdy materialnej na gruncie prawa polskiego, ale także w systemie common law oraz w regulacjach Międzynarodowego Trybunału Karnego,
    wpływ funkcji prawa karnego na zakres obowiązywania zasady prawdy materialnej,
    standardy realizacji tej zasady w kontekście skutecznego osiągnięcia celów prawa karnego.

Publikacja została opracowana z uwzględnieniem najnowszego stanu prawnego, obowiązującego od dnia 1 lipca 2015 r., w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 września 2013 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1247 z po.n. zm.) oraz ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy - kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 396).

Książka jest przeznaczona zarówno dla prawników praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych), którym ułatwi stosowanie nowej procedury karnej i należytą interpretację przepisów, jak i dla pracowników naukowych.
... jest pusty