Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian 2021

Książka Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian 2021 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Infor PL S.A.


Rok wydania:  

2021


Ilość stron:  220
ISBN:  
9788381379397
Cena: 115zł
Opis

Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian to publikacja, która  przedstawia najnowsze zmiany dotyczące prowadzenia ksiąg rachunkowych, trybu składania e-sprawozdań finansowych, zamykania roku obrotowego oraz warunków usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych w dobie epidemii COVID-19. Uwzględniono przy tym zmiany obowiązujących od 1 marca i 1 lipca 2021 r. Publikacja zawiera również wskazówki dotyczące sporządzania sprawozdania finansowego za rok 2020 oraz zasad jego audytu.

W komentarzu do zmian związanych z epidemią COVID-19 omówiono m.in.:
-rekomendację Komitetu Standardów Rachunkowości „Założenie kontynuacji działalności w czasie COVID-19 z uwzględnieniem zdarzeń po dniu bilansowym”;
-przesłanki uzasadniające przeprowadzenie inwentaryzacji drogą weryfikacji zamiast spisu z natury;
-ujęcie w księgach rachunkowych oraz prezentację i ujawnienie w sprawozdaniu finansowym dodatkowych kosztów działalności operacyjnej spowodowanych COVID-19, a także wsparcia uzyskanego w ramach tzw. tarcz antykryzysowych oraz w ramach innych form pomocy;
-wycenę produktów przy niewykorzystanych na skutek COVID-19 zdolnościach produkcyjnych.

Ponadto odrębny rozdział poświęcono na przedstawienie aktualnie możliwych, dopuszczonych prawem uproszczeń dla poszczególnych jednostek – zarówno pod względem księgowań, jak i sprawozdawczości finansowej. Wyjaśniono też zasady sporządzania sprawozdania w formie elektronicznej oraz problematyczne zagadnienia z tym związane. Dodatkowo zaprezentowano regulacje z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości specyficzne dla prostej spółki akcyjnej.

Publikacja jest polecana dla księgowych, biegłych rewidentów, pracowników działów księgowości, biur rachunkowych, menedżerów, doradców podatkowych.

Prosty język, praktyczność, schematy, tabele, ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości.
... jest pusty