Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Komentarz 2014

Książka Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Komentarz 2014 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Zdun-Załęska Katarzyna


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  240
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0653-6
Cena: 50zł
Opis
Książka przybliża treść przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego m.in. przez analizę bogatego orzecznictwa ukształtowanego w praktyce ich wieloletniego stosowania. Przywołane i omówione orzecznictwo daje możliwość zapoznania się z rozstrzygnięciami sądów w konkretnych stanach faktycznych, co ułatwia zrozumienie treści poszczególnych przepisów i dokonywanie własnych ocen prawnych.  

Niewątpliwą zaletą komentarza są załączone do niego wzory: umowy najmu lokalu mieszkalnego, pism z oświadczeniami stron stosunku najmu oraz pism procesowych w sporach powstałych w związku z najmem lokali mieszkalnych odnoszących się do każdego z etapów postępowania sądowego, począwszy od wniesienia pozwu, a skończywszy na żądaniu wszczęcia postępowania egzekucyjnego.   

Adresatami publikacji są adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, a także obecni i przyszli najemcy lokali mieszkalnych lub osoby korzystające z lokali mieszkalnych na zasadach innych niż najem, właściciele lokali mieszkalnych i urzędnicy jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialni za gospodarowanie lokalami mieszkalnymi znajdującymi się w zasobach tych jednostek.

Katarzyna Zdun-Załęska – radca prawny, od lat zajmuje się udzielaniem porad prawnych i reprezentowaniem klientów w sprawach wynikających z umów najmu lokali mieszkalnych oraz innych form korzystania z cudzej nieruchomości. Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy.  
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego Komentarz 2015 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego Komentarz 2015
Ustawą z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego ustawodawca wprowadził nieznane dotychczas polskiemu ...
Cena: 67,00zł
... jest pusty