Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Źródła finansowania NGO Wydanie 3

Książka Źródła finansowania NGO Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Liżewski Sławomir


Wydawnictwo:  

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka


Wydanie:  3
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  247
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-269-6415-2
Cena: 124zł
Opis

Źródła finansowania organizacji pozarządowych

Książka Źródła finansowania NGO to publikacja adresowana dla organizacji pozarządowych, w szczególności stowarzyszeń i fundacji, w tym organizacji posiadających status organizacji pożytku publicznego tzw. OPP. Autor zebrał i przedstawił w książce najczęściej występujące źródła finansowania działalności przedmiotowych organizacji. Głównym założeniem opracowania jest ukazanie zasad i warunków korzystania z poszczególnych źródeł oraz rozliczania otrzymanych środków.

Organizacje pozarządowe (z angielskiego NGO), chcąc prowadzić swoją działalność, muszą w pierwszej kolejności zgromadzić odpowiednią ilość środków niezbędnych do realizacji swoich celów statutowych. Przyjmuje się, że sposoby finansowania działalności prowadzonej przez organizacje pozarządowe dzieli się na bezpośrednie i pośrednie. Pierwsze z nich to przede wszystkim środki pieniężne lub inne składniki majątku otrzymane m.in. w drodze darowizny, spadku, wpływów z 1% podatku dochodowego, dotacji, zbiórek publicznych itd. Pośrednie finansowanie będzie natomiast obejmowało np. możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku lub wykorzystywania pracy świadczonej przez wolontariuszy. Aby skorzystać z dostępnych źródeł ich pozyskania, organizacje muszą spełnić wiele warunków, które nałożone zostały przepisami prawa. Z opracowania czytelnik dowie się jakie są źródła finansowania organizacji pozarządowych, jak z nich korzystać oraz jak je rozliczać.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca pozycję Źródła finansowania NGO Wydanie 3 autorstwa Sławomira Liżewskiego.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Po zmianach z komentarzem w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Po zmianach z komentarzem
Tekst ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z komentarzem ekspertów do poszczególnych artykułów.Ostatnia nowelizacja ustawy o dz...
Cena: 35,00zł
... jest pusty