Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zmiana imienia i nazwiska Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji Wydanie 4

Książka Zmiana imienia i nazwiska Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Czajkowska Alicja


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  4
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  397
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8107-011-9
Cena: 126zł
Opis

Zmiana imienia i nazwiska Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji Czajkowska

Książka Zmiana imienia i nazwiska Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji to już czwarte wydanie książki autorstwa Alicja Czajkowska (redakcja) oraz Barbara Romocka-Tyfel. Stan prawny publikacji to 15 listopada 2016 r. Imię oraz nazwisko i imię odgrywają dwie główne funkcje: służą do oficjalnego, urzędowego oznaczenia każdego człowieka oraz do odróżniania w kontaktach towarzyskich w społeczeństwie. Ustawa z dnia 17 października 2008 r. o zmianie imienia i nazwiska określa zasady, dzięki którym można dokonać zmiany imienia i nazwiska, rodzaj postępowania w tych sprawach oraz wskazanie instytucji właściwych do dokonania tej zmiany. Przepisy tej ustawy zostało bardzo szczegółowo omówione w prezentowanej publikacji. 

Książka Zmiana imienia i nazwiska Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji zawiera nie tylko bogate wprowadzenie, zobrazowanie procedury administracyjnej związanej ze zmianą imienia i nazwiska, wzory decyzji i pism oraz liczne i aktualne orzecznictwo sądowe, ale także istotne, najnowsze opinie Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk, w tym wybrane przepisy związkowe. 

W czwartym wydaniu książki omówiono dużo wątpliwości związanych ze stosowaniem ustawy po jej dużej nowelizacji. M. in. poświęcono dużo uwagi takim zagadnieniom jak: odmiejscowienie załatwiania spraw związanych ze zmianą nazwiska i imienia, sposobność złożenia wniosku o zmianę imienia za pośrednictwem Konsula RP, aktualizacja rejestru PESEL przez kierownika urzędu stanu cywilnego.
... jest pusty