Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE

Książka Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  224
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8124-695-8
Cena: 84zł
Opis
Książka Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE zawiera wzory dokumentów (np. wnioski, oświadczenia, zezwolenia) oraz rozporządzenia i zarządzenia wojewody w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.

Publikacja w klarowny sposób opisuje modele zatrudniania cudzoziemców, zarówno w trybie uproszczonym, jak i zwykłym, z uwzględnieniem legalizacji pobytu pracowników zagranicznych. Materiał zgromadzony w książce przedstawia m.in. procedury, terminy i opłaty związane z zatrudnianiem cudzoziemców, a także przykłady najczęściej popełnianych błędów przez pracodawców.

W książce zostały uwzględnione zmiany, które obowiązują od 1 stycznia 2018 r., wprowadzone ustawą z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw. Zasadność tych zmian była podyktowana koniecznością wdrożenia dyrektywy 2014/36/UE w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w charakterze pracownika sezonowego.

Omówiona nowelizacja dotyczy w szczególności:

uruchomienia nowej procedury rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy w Powiatowych Urzędach Pracy,
wydawania nowego typu zezwolenia na pracę sezonową,
określenia przesłanek, które powodują odmowę lub uchylenie zezwolenia na pracę sezonową.

Publikacja przeznaczona jest dla praktyków zajmujących się problematyką zatrudniania cudzoziemców (prawnicy, pracownicy działów HR, urzędów pracy, właściciele firm zatrudniających cudzoziemców).
... jest pusty