Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zatrudnianie w administracji publicznej

Książka Zatrudnianie w administracji publicznej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Szewczyk Helena


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  376
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-4534-7
Cena: 67zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny: 30.11.2013 r.

W książce Zatrudnianie w administracji publicznej przedstawiono poszczególne elementy statusu prawnego osób zatrudnionych w administracji publicznej (członków korpusu służby cywilnej oraz pracowników samorządowych) wynikające z aktualnych przepisów prawa, m.in. takie jak:
-nawiązanie stosunku pracy (w tym stosowanie umowy o pracę na zastępstwo oraz umowy o telepracę),
-obsadzanie stanowisk w służbie cywilnej oraz samorządzie terytorialnym,
-zmiana i zawieszenie stosunku pracy oraz ustanie stosunku pracy,
-prawa i obowiązki osób zatrudnionych w administracji publicznej,
-organizacja czasu pracy, wynagradzanie oraz urlopy pracownicze.

Omówiono ponadto ostatnią nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych, która weszła w życie z dniem 1 września 2013 roku. Uwzględniono poglądy doktryny, najnowsze orzecznictwo sądowe i interpretacje urzędowe oraz dokonano wykładni przepisów prawnych budzących wątpliwości w praktyce.

Adresaci:
Publikacja Zatrudnianie w administracji publicznej skierowana jest do prawników samorządowych, pracowników administracji państwowej i samorządowej oraz kadrowych. Będzie przydatna studentom prawa, administracji, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania i ekonomii. Może również stanowić pomoc w kształtowaniu i tworzeniu aktów prawnych regulujących kwestie zatrudnienia pracowników samorządowych i członków korpusu służby cywilnej.

Helena Szewczyk - doktor habilitowany nauk prawnych, radca prawny, ekonomistka, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Socjalnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; stypendystka zagranicznych uniwersytetów; autorka wielu publikacji naukowych z zakresu prawa pracy, prawa urzędniczego oraz prawa ubezpieczeń społecznych.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Równość płci w zatrudnieniu w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Równość płci w zatrudnieniu
Książka Równość płci w zatrudnieniu autor Helena Szewczyk W publikacji przedstawiono problematykę równości płci w zatrudnieniu na tle prawa polskiego ...
Cena: 143,00zł
... jest pusty