Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zastosowanie prawa cywilnego w zamówieniach publicznych

Książka Zastosowanie prawa cywilnego w zamówieniach publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Grabowska-Szweicer Eliza, Meducki Marcin


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Seria:  Biblioteka Przetargi Publiczne
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  216
ISBN:  
978-83-62723-30-0
Cena: 115zł
Opis
Znajomość prawa zamówień publicznych nie wystarczy do bezproblemowego przeprowadzania postępowań. Zamawiający i wykonawcy muszą znać również przepisy prawa cywilnego, których zastosowanie w zamówieniach publicznych przybliżyli autorzy książki, odnosząc się do najczęściej występujących zdarzeń i sytuacji.
 
W opracowaniu Zastosowanie prawa cywilnego w zamówieniach publicznych przejrzyście i szczegółowo wyjaśniono zasady składania oświadczenia woli w formie pisemnej, ustnej i elektronicznej oraz podstawowe instytucje szeroko pojętego prawa cywilnego (takie jak: ciężar dowodu, kary umowne, solidarna odpowiedzialność, należyta staranność). Czytelnicy dowiedzą się również, jak zawierać umowy najczęściej stosowane w ramach zamówień publicznych: sprzedaży, o dzieło, o świadczenie usług, na roboty budowlane i na sukcesywną dostawę paliw. Autorzy wskazali różnice między często mylonymi instytucjami rękojmi i gwarancji oraz przedstawili warunki skutecznego ustanowienia pełnomocnictwa. Wyjaśnili także, jak poprawnie stosować przepisy kodeksu postępowania cywilnego w odniesieniu do środków ochrony prawnej. Publikację wzbogacają liczne przykłady i wskazówki dla obu stron postępowania o zamówienie.
 
Książka Zastosowanie prawa cywilnego w zamówieniach publicznych jest praktycznym poradnikiem, pomocnym dla stron postępowania w rozstrzyganiu problemów, których nie reguluje prawo zamówień publicznych. Przejrzysty układ treści, a także zawarte w publikacji indeks przedmiotowy oraz wykazy orzecznictwa i omówionych przepisów ułatwiają poruszanie się po prezentowanych zagadnieniach.
 
Dodatkowym atutem opracowania Zastosowanie prawa cywilnego w zamówieniach publicznych jest dołączona do niego płyta CD ze wzorami podstawowych umów.

Eliza Grabowska-Szweicer – aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, specjalista prawa zamówień publicznych, wykładowca i autor publikacji z zakresu zamówień publicznych.
 
Marcin Meducki – radca prawny, prowadzi własną praktykę radcowską, ekspert prawa zamówień publicznych, wykładowca i autor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych.
Inne pozycje tego autora
Książka Aukcje i licytacje elektroniczne w zamówieniach publicznych 2014 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Aukcje i licytacje elektroniczne w zamówieniach publicznych 2014
W książce Aukcje i licytacje elektroniczne w zamówieniach publicznych 2014 szczegółowo opisano elektroniczne rozwiązania wykorzystywane przy udzielani...
Cena: 99,00zł
Książka Wykluczenie wykonawcy z postępowania w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Wykluczenie wykonawcy z postępowania
Pierwsza książka o wykluczeniu wykonawcy z postępowania. Dzięki opracowaniu zamawiający dowiedzą się, o czym warto pamiętać podczas eliminowania wykon...
Cena: 101,00zł
Książka Odrzucenie oferty wykonawcy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Odrzucenie oferty wykonawcy
Książka przedstawia zasady i sposoby odrzucania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Dzięki publikacji zamawiający unikną przykry...
Cena: 105,00zł
Książka Przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Od starannego i przemyślanego przygotowania postępowania zależy powodzenie całego procesu udzielenia zamówienia publicznego. Zamawiający nie zawsze je...
Cena: 102,00zł
... jest pusty