Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zasoby i procesy w rachunkowości jednostek gospodarczych

Książka Zasoby i procesy w rachunkowości jednostek gospodarczych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 99zł
Opis


praca zbiorowa pod redakcją Teresy Kiziukiewicz
Data wydania: 2009
Liczba stron/format: 402/B5
Okładka: miękka
Cena: 99.00 złW publikacji przedstawiono najistotniejsze aspekty współczesnej rachunkowości, których znajomość jest niezbędna w obecnych warunkach prowadzenia działalności przez jednostki zróżnicowane pod względem profilu i wielkości.

W pierwszej części omówiono aktualne kierunki rozwoju rachunkowości. Pomiar takich zasobów i procesów, jak instrumenty finansowe, przychody, długoterminowe usługi, należności, aktywa trwałe oraz biologiczne został omówiony w części drugiej. W części trzeciej kolejno zaprezentowano problemy związane z ujęciem w księgach rachunkowych wybranych zasobów i procesów, które w dobie globalizacji i kryzysu finansowego wymagają szczególnej uwagi. Obejmują one wartości niematerialne i prawne, połączenia jednostek, projekty unijne, instrumenty walutowe, rezerwy na instrumenty finansowe oraz koszty. Ponieważ wszystkie działania w rachunkowości są podporządkowane sporządzeniu sprawozdań finansowych, ostatnią część pracy poświęcono prezentacji informacji o zasobach i procesach w sprawozdaniu finansowym.

Opracowanie zostało przygotowane przez autorów reprezentujących liczące się ośrodki akademickie w kraju.

Z recenzji prof. dr hab. Aldony Kameli-Sowińskiej:

Opracowanie stanowi cenny wkład naukowy i informacyjny w obszarze rachunkowości; artykuły o charakterze informacyjnym rzetelnie przekazują stan wiedzy i aktualne informacje na temat zjawisk gospodarczych i księgowych, często obrazując je przykładami. W czasach powszechnie uważanych za kryzysowe, szczególnie w obszarze finansów, Rachunkowość wysuwa się na czoło nauk ekonomicznych, bowiem jest to nauka o pomiarze, dlatego popularyzacja wiedzy o rachunkowości wśród praktyków i ekonomistów jest dziś szczególnie cenna.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o rachunkowości Komentarz 2021 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o rachunkowości Komentarz 2021
W publikacji Ustawa o rachunkowości Komentarz 2021 omówiono kluczową regulację prawną, która określa zasady rachunkowości, tryb badania sprawozdań fin...
Cena: 199,00zł
Książka Zasady inwentaryzacji Teoria i dobre praktyki w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zasady inwentaryzacji Teoria i dobre praktyki
Inwentaryzacja Książka Zasady inwentaryzacji Teoria i dobre praktyki kompleksowo omawia zasady przeprowadzania inwentaryzacji przez jed...
Cena: 119,00zł
... jest pusty