Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zasiłki, zapomogi, pożyczki i inne świadczenia Jak uzyskać pomoc pieniężną w 2023

Książka Zasiłki, zapomogi, pożyczki i inne świadczenia Jak uzyskać pomoc pieniężną w 2023 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Infor PL S.A.


Rok wydania:  

2023


Ilość stron:  164
ISBN:  
9788382683066
Cena: 89zł
Opis
W dobie szalejącej inflacji każda pomoc jest cenna. Warto więc wiedzieć, jakie istnieją możliwości uzyskania świadczeń pieniężnych z budżetu państwa.

Część z nich przysługuje osobom najbardziej potrzebującym – osiągającym najniższe dochody lub w ogóle ich pozbawionym (np. zasiłek stały). Istnieją jednak także i takie świadczenia, o które można się ubiegać niezależnie od zarobków (np. grupa świadczeń rodzinnych „na dzieci”, w tym m.in. 500+ oraz żłobkowe+).

W publikacji wyjaśniono zasady ubiegania się o:
1) świadczenia z pomocy społecznej (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek celowy i specjalny zasiłek celowy, zasiłek i pożyczkę na ekonomiczne usamodzielnienie, pomoc na usamodzielnienie oraz na kontynuowanie nauki, świadczenie pieniężne na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, wynagrodzenie należne opiekunowi z tytułu sprawowania opieki przyznane przez sąd);
2) świadczenia rodzinne (zasiłek rodzinny oraz dodatki do niego, jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, świadczenia opiekuńcze, świadczenia rodzicielskie);
3) świadczenie „Dobry start” (300 plus);
4) dofinansowanie pobytu w żłobku (żłobkowe 400 plus);
5) świadczenie wychowawcze (500 plus);
6) świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

W poradniku przedstawiono pełny proces ubiegania się o świadczenia – począwszy od zakreślenia kręgu osób uprawnionych, przez określenie wysokości zasiłku, okresu pobierania, warunków pozwalających na jego uzyskanie, aż do wskazania, gdzie i jak można go uzyskać oraz jak udokumentować swoje prawo do tego rodzaju pomocy. Całość została uzupełniona wzorami formularzy i wniosków. W publikacji uwzględniono także problematykę dotyczącą cudzoziemców.
... jest pusty