Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zarys metodyki pracy kuratora sądowego 2014. Wydanie 3

Książka Zarys metodyki pracy kuratora sądowego 2014. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jedynak Tadeusz, Stasiak Krzysztof


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  3
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  728
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0153-1
Cena: 125zł
Nakład wyczerpany
Opis
Wielość i różnorodność zadań stawianych przed kuratorską służbą sądową przez sądy penitencjarne, karne i rodzinne powoduje, że kuratorzy muszą mieć nie tylko gruntowne przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne, lecz także muszą działać metodycznie, w sposób racjonalny, celowy i uporządkowany. Książka jest kompleksowym opracowaniem problematyki pracy kuratorów. W świetle obowiązującego prawa precyzyjnie określa zadania wyznaczone kuratorom, istotę tych zadań i cel, a także procedury postępowania. W publikacji przedstawiono aspekty historyczne kształtowania się współczesnego, wychowawczo-terapeutycznego i zarazem zawodowo-społecznego modelu polskiej kurateli sądowej. Omówiono ramy organizacyjne tej służby, jej umiejscowienie i funkcję w sądownictwie powszechnym. Autorzy analizują poszczególne zadania kuratorów dla dorosłych i kuratorów rodzinnych.

Trzecie wydanie publikacji, wskutek licznych zmian prawa karnego wykonawczego, a także ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, zostało zaktualizowane i uzupełnione. Największe zmiany dotyczą problematyki zasad i procedury prowadzenia dozoru nad skazanymi w okresie próby oraz obowiązków i uprawnień kuratora sprawującego nadzór nad nieletnim.

Wśród autorów znajdują się wybitni znawcy prawa karnego i rodzinnego oraz metodyki wychowania resocjalizacyjnego, a także kuratorzy specjaliści w zakresie obu specjalności kuratorskich.

Książka Zarys metodyki pracy kuratora sądowego 2014. Wydanie 3 stanowi pomoc w pracy kuratorów sądowych. Zawiera materiał szkoleniowy dla aplikantów kuratorskich oraz studentów pedagogiki społecznej i resocjalizacji. Jest także źródłem wiedzy o służbie kuratorskiej dla tych wszystkich, którzy z kuratorami współpracują.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o kuratorach sądowych. Komentarz 2014. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o kuratorach sądowych. Komentarz 2014. Wydanie 2
Prezentowany komentarz wyjaśnia treść przepisów ustawy o kuratorach sądowych, ich genezę, związki z innymi aktami prawnymi, jak też problemy w realizo...
Cena: 85,00zł
... jest pusty