Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zarys metodyki pracy kuratora sądowego

Książka Zarys metodyki pracy kuratora sądowego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jedynak Tadeusz, Stasiak Krzysztof


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  2
Seria:  Metodyki
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  688
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-435-2
Do pobrania:
Cena: 139zł
Nakład wyczerpany
Opis
Wielość i różnorodność zadań stawianych przed kuratorską służbą sądową przez sądy penitencjarne, grodzkie, karne i rodzinne powoduje, że kuratorzy muszą mieć nie tylko gruntowne przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne, lecz także muszą działać metodycznie, w sposób racjonalny, celowy i uporządkowany. Książka jest kompleksowym opracowaniem problematyki pracy kuratorów. W świetle obowiązującego prawa precyzyjnie określa zadania wyznaczone kuratorom, istotę tych zadań i cel, a także procedury postępowania. W publikacji przedstawiono aspekty historyczne kształtowania się współczesnego, wychowawczo-terapeutycznego i zarazem zawodowo-społecznego modelu polskiej kurateli sądowej. Omówiono ramy organizacyjne tej służby, jej umiejscowienie i funkcję w sądownictwie powszechnym. Autorzy analizują poszczególne zadania kuratorów dla dorosłych i kuratorów rodzinnych. Wśród autorów znajdują się wybitni znawcy prawa karnego i rodzinnego oraz metodyki wychowania resocjalizacyjnego, a także kuratorzy specjaliści w zakresie obu specjalności kuratorskich. Książka stanowi pomoc w pracy kuratorów sądowych.

Zawiera materiał szkoleniowy dla aplikantów kuratorskich oraz studentów pedagogiki społecznej i resocjalizacji. Jest także źródłem wiedzy o służbie kuratorskiej dla tych wszystkich, którzy z kuratorami współpracują.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o kuratorach sądowych. Komentarz 2014. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o kuratorach sądowych. Komentarz 2014. Wydanie 2
Prezentowany komentarz wyjaśnia treść przepisów ustawy o kuratorach sądowych, ich genezę, związki z innymi aktami prawnymi, jak też problemy w realizo...
Cena: 85,00zł
... jest pusty