Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zapis windykacyjny. Komentarz 2011

Książka Zapis windykacyjny. Komentarz 2011 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Turłukowski Jarosław


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2011


Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-961-6
Do pobrania:
Cena: 49zł
Nakład wyczerpany
Opis
Zapis windykacyjny. Komentarz to publikacja, w której szczegółowo omówiono problematykę nowej instytucji polskiego prawa spadkowego – zapisu windykacyjnego – wprowadzonego  ustawą z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 85, poz. 458). Omówione przepisy weszły w życie 23 października 2011 r.

Książka została napisana w formie komentarza do poszczególnych artykułów znowelizowanego Kodeksu cywilnego poświęconych w całości zapisowi windykacyjnemu lub w pewnym zakresie odnoszących się do niego. W publikacji poddano analizie wiele zagadnień, m.in.: cel wprowadzenia zapisu windykacyjnego, ustanowienie zapisu windykacyjnego, problematykę przedmiotu zapisu windykacyjnego, bezskuteczność zapisu windykacyjnego, ustanowienie warunku i terminu, możliwość ustanowienia dalszego zapisu, ustanowienie, przyjęcie i odrzucenie zapisu windykacyjnego, problematykę wykonawcy testamentu i zachowku odnoszącą się do zapisu windykacyjnego, stwierdzenie nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego, odpowiedzialność za długi spadkowe ponoszoną przez zapisobiercę z zapisu windykacyjnego. Opracowanie uwzględnia ponadto nieliczne na razie głosy polskiej doktryny poświęcone zagadnieniom instytucji zapisu windykacyjnego. 

Publikacja będzie szczególnie przydatna dla sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych i aplikantów oraz wszystkich, którzy mogą mieć do czynienia w praktyce z zapisem windykacyjnym.

Dr Jarosław Turłukowski – adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się problematyką materialnego prawa cywilnego i handlowego oraz prawem porównawczym. 
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Spadki. Poradnik w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Spadki. Poradnik
Jeśli chcesz mieć wpływ na losy swojego majątku i sporządzić testament, jeśli otrzymałeś spadek lub jesteś uwikłany w spór z innymi spadkobiercami co ...
Cena: 49,00zł
Książka Instytucja zapisu windykacyjnego w prawie polskim. Wybrane zagadnienia w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Instytucja zapisu windykacyjnego w prawie polskim. Wybrane zagadnienia
Zapis windykacyjny to stosunkowo nowa instytucja w polskim prawie, której stosowanie w praktyce budzi kontrowersje. Autor w niniejszej publikacji doko...
Cena: 67,00zł
... jest pusty