Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zapis windykacyjny

Książka Zapis windykacyjny w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Do pobrania:
Cena: 89zł
Nakład wyczerpany
Opis
Zapis windykacyjny to pierwsze całościowe i pogłębione opracowanie monograficzne zapisu windykacyjnego w prawie polskim. Ta nowa instytucja prawa spadkowego, wprowadzona ustawą z 18 marca 2011 r., zrewolucjonizowała sposób rozdysponowania majątkiem na wypadek śmierci. W książce omówione zostały wszystkie aspekty cywilnoprawne związane z zapisem windykacyjnym (m.in. sposób ustanawiania zapisu, odpowiedzialność zapisobierców windykacyjnych za długi spadkowe, zagadnienia proceduralne). Wiele miejsca poświęcono kwestiom mającym kluczowe znaczenie dla praktyki (m.in. zapis windykacyjny przedsiębiorstwa i udziału w przedmiocie należącym do majątku wspólnego małżonków, sposób i skutki dokumentowania praw do zapisu windykacyjnego). 

Monografia będzie stanowiła cenne źródło informacji dla wszystkich osób stykających się z problematyką prawa spadkowego, w szczególności notariuszy, adwokatów i radców prawnych oraz sędziów sądów cywilnych.

Dr hab. Paweł Księżak jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Łódzkiego i radcą prawnym. Specjalizuje się w prawie spadkowym i rzeczowym, zagadnieniach ochrony dóbr osobistych i bezpodstawnego wzbogacenia. Opublikował kilkadziesiąt prac naukowych, m.in. obszerną monografię Zachowek w polskim prawie spadkowym, wyróżnioną w konkursie „Przeglądu Sądowego” na książkę najbardziej przydatną w praktyce wymiaru sprawiedliwości.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Zachowek w polskim prawie spadkowym. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zachowek w polskim prawie spadkowym. Wydanie 2
Pierwsze wydanie publikacji zostało wyróżnione w „Konkursie na książkę prawniczą najbardziej przydatną dla praktyki wymia...
Cena: 129,00zł
... jest pusty