Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zakaz dyskryminacji w sporcie w prawie Unii Europejskiej

Książka Zakaz dyskryminacji w sporcie w prawie Unii Europejskiej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kopczyk Renata


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  200
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-4159-2
Cena: 85zł
Nakład wyczerpany
Opis
Praca Zakaz dyskryminacji w sporcie w prawie Unii Europejskiej dotyczy istotnych - a w niewielkim dotąd zakresie zbadanych - zagadnień prawa Unii Europejskiej, związanych z zakazem dyskryminacji w sporcie. Opisywane kwestie stanowią element ogólnoeuropejskiej debaty na temat kształtu relacji pomiędzy sportem a prawem europejskim. Jest to obszar, na którym ścierają się różnorodne koncepcje dotyczące wpływu prawa unijnego na sferę sportu. Zgodnie z ogólnymi celami UE uprawianie sportu zwykle podlega prawodawstwu unijnemu w zakresie, w jakim stanowi działalność gospodarczą. Jednocześnie jednak najnowsze orzecznictwo TSUE wskazuje na inne - szersze niż ekonomiczne - znaczenie aktywności w sferze sportu, takie jak funkcja społeczna, edukacyjna i integrująca. Umiejscawia to sport na szczególnej pozycji w prawie UE - jako narzędzie walki z różnymi przejawami dyskryminacji. Tak postawiony problem prawny analizowany jest z uwzględnieniem podziału kompetencji między Unię Europejską a jej państwa członkowskie, jak również przez pryzmat niezależności organizacji sportowych i ich prawa do samoregulacji.

Adresaci:
W związku z aktualnością tematyki opracowania oraz rosnącym znaczeniem sportu w sferze tak społecznej, jak gospodarczej, publikacja ta z pewnością spotka się z szerokim zainteresowaniem ze strony nie tylko teoretyków prawa, studentów i doktorantów, ale także przedstawicieli praktyki, m.in. menadżerów sportowych.

Renata Kopczyk - doktor nauk prawnych; aplikant adwokacki w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu; członek komisji prawnej Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego oraz ekspert krajowy w programie badawczym Instytutu Assera "Badanie dotyczące praw organizatorów sportowych w UE"; w pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się problematyką funkcjonowania sportu w prawie międzynarodowym i europejskim; autorka kilkunastu publikacji poświęconych prawu sportowemu w Unii Europejskiej.
Nakład wyczerpany
... jest pusty