Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Wynagrodzenie szkód deliktowych doznanych przez pośrednio poszkodowanych

Książka Wynagrodzenie szkód deliktowych doznanych przez pośrednio poszkodowanych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Wałachowska Monika


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  436
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0922-3
Cena: 84zł
Opis
Monografia Wynagrodzenie szkód deliktowych doznanych przez pośrednio poszkodowanych przybliża w sposób szczegółowy problematykę prawa cywilnego, jaką jest odpowiedzialność za szkodę deliktową poniesioną przez pośrednio poszkodowanych na skutek śmierci lub doznania szkody na osobie przez bezpośrednio poszkodowanego. Zagadnienie to ma istotne znaczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Świadczy o tym coraz większa liczba orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów powszechnych odnoszących się do tego typu odpowiedzialności. Celem opracowania jest odpowiedź na pytanie, czy obecnie obowiązujący w Polsce model kompensacji tych szkód jest zadowalający. Autorka przeprowadza wszechstronną analizę tego zagadnienia, odwołując się do wykładni przepisów prawa, praktyki stosowania prawa, a także wskazując szerokie tło prawnoporównawcze.

W opracowaniu wskazano podstawy odpowiedzialności za szkodę deliktową doznaną przez pośrednio poszkodowanych oraz roszczenia, z jakimi mogą wystąpić uprawnione podmioty, a także czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń. W pracy omówiono kontrowersje, jakie występują w praktyce w związku z tymi roszczeniami, oraz zagadnienia, które mogą stać się podstawą procesów sądowych czy sporów z ubezpieczycielami.

Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i jedyne aktualne w Polsce studium poświęcone tej problematyce, dzięki czemu będzie ona przydatna prawnikom praktykom – adwokatom, radcom prawnym i prokuratorom, sądom stosującym prawo, a także pracownikom branży ubezpieczeniowej, biegłym powoływanym do szacowania wysokości odszkodowań oraz osobom zainteresowanym prawem odszkodowawczym i prawem porównawczym.

Dr Monika Wałachowska – adiunkt w Katedrze Prawa Ubezpieczeniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka MaxPlanck Fellowship w 2012 r. Autorka licznych glos i artykułów z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej, ochrony dóbr osobistych, a także prawa własności intelektualnej, prawa mediów, prawa medycznego, prawa międzynarodowego prywatnego oraz prawa ubezpieczeń gospodarczych.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczno-Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca publikację Wynagrodzenie szkód deliktowych doznanych przez pośrednio poszkodowanych
Inne pozycje tego autora
Książka Umowy cywilnoprawne w ubezpieczeniach społecznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Umowy cywilnoprawne w ubezpieczeniach społecznych
ƒMonografia jest jedynym na rynku kompleksowym opracowaniem problematyki umów cywilnoprawnych w ubezpieczeniach społecznych. Ujęcie interdyscyplinarne...
Cena: 109,00zł
... jest pusty