Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wobec skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych

Książka Wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wobec skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  1
Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  248
ISBN:  
978-83-255-6824-5
Do pobrania:
Cena: 84zł
Opis
Podstawowym celem pracy jest ukazanie nowej instytucji w polskim prawie penitencjarnym – systemu terapeutycznego wykonywania kary pozbawienia wolności. W publikacji Autorka szczegółowo omawia zagadnienia dotyczący wykonywanie kary pozbawienia wolności wobec skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych, począwszy od tła historycznego, poprzez ukazanie danych statystycznych i badań dotyczących danej kwestii, aż do regulacji systemu terapeutycznego.

Autorka analizuje kwestie, które budzą najwięcej kontrowersji, a także te stwarzające najwięcej problemów, wpływające na efektywność wykonywania kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym.

W monografii zawarto ponadto wnioski i postulaty, których realizacja powinna przyczynić się do ewentualnego udoskonalenia funkcjonowania systemu terapeutycznego w kontekście skazanych uzależnionych od środków odurzających, a także do pełnej realizacji zadań postawionych przez ustawodawcę.

Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę Wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wobec skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych.
... jest pusty