Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Wycena nieruchomości. Operat szacunkowy. Rzeczoznawstwo majątkowe

Książka Wycena nieruchomości. Operat szacunkowy. Rzeczoznawstwo majątkowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Wilkowska-Kołakowska Dorota


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  256
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
9788376202877
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Opis

Wycena nieruchomości. Operat szacunkowy. Rzeczoznawstwo majątkowe stanowi pierwsze opracowanie tematyki wyceny nieruchomości i zawodu rzeczoznawcy majątkowego w ujęciu administracyjnoprawnym.

Przedmiotem analizy jest przede wszystkim określenie charakteru prawnego operatu szacunkowego i jego roli w postępowaniu przed organami administracji, prawna regulacja dostępu do zawodu rzeczoznawcy majątkowego oraz perspektywy powstania i rozwoju samorządu zawodowego rzeczoznawców majątkowych.

Wiele miejsca poświęcono także problematyce podejmowania decyzji przez organy administracji na podstawie określonej w operacie szacunkowym wartości nieruchomości, dlatego książka ta może stanowić cenne źródło informacji nie tylko dla prawników, rzeczoznawców majątkowych, studentów studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości, ale również dla podmiotów zlecających sporządzenie operatu szacunkowego oraz adresatów decyzji administracyjnych.

Monografia zawiera ponadto porównanie polskiego prawa z prawem niemieckim i brytyjskim, co stanowi istotne uzupełnienie informacji dotyczących wyceny nieruchomości i rzeczoznawstwa majątkowego oraz może być inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań prawnych w tym zakresie.

Dorota Wilkowska-Kołakowska - doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Prawa i Administracji Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w tematyce prawa administracyjnego i wyceny nieruchomości.

Nakład wyczerpany
... jest pusty