Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Wybór prawa w międzynarodowym prawie rodzinnym

Książka Wybór prawa w międzynarodowym prawie rodzinnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  318
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-8850-2
Do pobrania:
Cena: 102zł
Opis

Sapota Anna - Wybór prawa w międzynarodowym prawie rodzinnym

Monografia „Wybór prawa w międzynarodowym prawie rodzinnym” przedstawia stan prawny w Polsce dotyczący obowiązujących norm kolizyjnych odnoszących się do stosunków rodzinnych. Uwzględnione zostały w szczególności regulacje prawa prywatnego międzynarodowego, umożliwiające wybór prawa, co stanowi novum w stosunkach rodzinnych.

Nowa ustawa Prawo prywatne międzynarodowe z 04.02.2011 r. oraz przyjęte w ramach UE rozporządzenia, zgodnie z prawem polskim, dały możliwość wyboru prawa oraz jego zakresu, m. in. na takich płaszczyznach dotyczących spraw rodzinnych jak np. dokonywania wyboru w odniesieniu do rozwodu czy wybór prawa dla zobowiązań alimentacyjnych. Ponadto pochylono się również nad problematyką dotyczącą prawa właściwego dla małżeńskich ustrojów majątkowych.

W publikacji odnajdziemy nie tylko akty prawa unijnego, ale również treści odnoszące się do istniejącego stanu prawnego. W związku z tym, iż wyznaczenie prawa właściwego dla spraw z zakresu międzynarodowego prawa rodzinnego może budzić wątpliwości, autorka szczegółowo dokonuje opisu problematyki związanej z dopuszczeniem wyboru prawa w odniesieniu do stosunków rodzinnych, jego skutecznością oraz wymogami formalnymi i materialnymi jego ważności.

Książka kierowana jest do sędziów, adwokatów i radców prawnych oraz notariuszy. Pomocna będzie także dla studentów i pracowników naukowych posiłkujących się w codziennej pracy prawem prywatnym międzynarodowym i międzynarodowym prawem rodzinnym.

Księgarnia Ekonomiczno-Prawnicza ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca monografię Wybór prawa w międzynarodowym prawie rodzinnym autorstwa Anny Sapoty.

... jest pusty