Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Współuczestnicy w procedurach podatkowych

Książka Współuczestnicy w procedurach podatkowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pahl Bogumił


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  BIBLIOTEKA PRZEGLĄDU PODATKOWEGO
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  428
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-4221-6
Cena: 85zł
Opis
"Recenzowana monografia Współuczestnicy w procedurach podatkowych stanowi istotny wkład Autora do doktryny prawa podatkowego i postępowania podatkowego. Z uwagi na oryginalne ujęcie problematyki, tak istotnej dla sfery stosowania prawa podatkowego, powinna na stałe wejść do zbioru podstawowych publikacji z zakresu podatków i prawa podatkowego".

Prof. dr hab. Zbigniew Ofiarski

"(...) w recenzowanej rozprawie Współuczestnicy w procedurach podatkowych poruszono ważny i przede wszystkim wielowarstwowy i trudny od strony merytorycznej problem współuczestnictwa w procedurach podatkowych. Podjęta problematyka nie jest banalna. Odznacza się istotnym znaczeniem tak w wymiarze teoretycznym, jak i praktyki prawa podatkowego".

Dr hab. Paweł Smoleń, prof. KUL

W opracowaniu Współuczestnicy w procedurach podatkowych można odnaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak:
-co należy rozumieć pod pojęciem współuczestnictwa?
-kto posiada status współuczestników procedur podatkowych?
-jakie uprawnienia w procedurach podatkowych ma prokurator?
-do kogo może zwrócić się gmina o wyeliminowanie z obrotu prawnego decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego godzącej w jej interes majątkowy?
-jakie warunki musi spełnić organizacja społeczna aby włączyć się do danej procedury podatkowej?
-czy Rzecznik Praw Obywatelskich może złożyć sprzeciw od decyzji ostatecznej?

W publikacji Współuczestnicy w procedurach podatkowych Czytelnik znajdzie komentarze, wyjaśnienia oraz najnowsze orzecznictwo sądowe związane z omawianą w niej tematyką.

Adresaci:
Książka Współuczestnicy w procedurach podatkowych skierowana jest do: pracowników państwowych i samorządowych organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej, prokuratorów, doradców podatkowych, radców prawnych, pracowników sądów administracyjnych oraz do samych podatników.

Bogumił Pahl - doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; specjalizuje się w prawie podatkowym, a w szczególności w problematyce podatków i opłat samorządowych; doradca instytucji samorządowych; członek Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej; członek Zespołu Eksperckiego ds. Lokalnego Prawa Podatkowego; autor licznych opracowań z zakresu prawa podatkowego.
Inne pozycje tego autora
Książka Podatek leśny Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek leśny Komentarz
Podatek leśny Komentarz 2020 autorstwa Ewelina Bobrus-Nowińska, Leonard Etel, Bogumił Pahl stanowi, obok podatku rolnego oraz podatku od nie...
Cena: 109,00zł
Książka Podatek rolny Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek rolny Komentarz
Ustawa o podatku rolnym może rodzić problemy interpretacyjne z powodu jej licznych nowelizacji. Autorzy książki Podatek rolny Komentarz Leon...
Cena: 109,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Zwrot VAT w budownictwie mieszkaniowym 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zwrot VAT w budownictwie mieszkaniowym 2013
Ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (VZM) pozwala wnioskodawcom na odzyskanie części poniesi...
Cena: 49,00zł
... jest pusty