"Recenzowana monografia Współuczestnicy w procedurach podatkowych stanowi istotny wkład Autora do doktryny prawa podatkowego i postępowania podatkowego. Z uwagi na oryginalne ujęcie problematyki, tak istotnej dla sfery stosowania prawa podatkowego, powinna na stałe wejść do zbioru podstawowych publikacji z zakresu podatków i prawa podatkowego".Prof. dr hab. Zbigniew Ofiarski
"(...) w recenzowanej rozprawie Współuczestnicy w procedurach podatkowych poruszono ważny i przede wszystkim wielowarstwowy i trudny od strony merytorycznej problem współuczestnictwa w procedurach podatkowych. Podjęta problematyka nie jest banalna. Odznacza się istotnym znaczeniem tak w wymiarze teoretycznym, jak i praktyki prawa podatkowego".Dr hab. Paweł Smoleń, prof. KUL
W opracowaniu Współuczestnicy w procedurach podatkowych można odnaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak:
-co należy rozumieć pod pojęciem współuczestnictwa?
-kto posiada status współuczestników procedur podatkowych?
-jakie uprawnienia w procedurach podatkowych ma prokurator?
-do kogo może zwrócić się gmina o wyeliminowanie z obrotu prawnego decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego godzącej w jej interes majątkowy?
-jakie warunki musi spełnić organizacja społeczna aby włączyć się do danej procedury podatkowej?
-czy Rzecznik Praw Obywatelskich może złożyć sprzeciw od decyzji ostatecznej?
W publikacji Współuczestnicy w procedurach podatkowych Czytelnik znajdzie komentarze, wyjaśnienia oraz najnowsze orzecznictwo sądowe związane z omawianą w niej tematyką.
Adresaci:
Książka Współuczestnicy w procedurach podatkowych skierowana jest do: pracowników państwowych i samorządowych organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej, prokuratorów, doradców podatkowych, radców prawnych, pracowników sądów administracyjnych oraz do samych podatników.
Bogumił Pahl - doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; specjalizuje się w prawie podatkowym, a w szczególności w problematyce podatków i opłat samorządowych; doradca instytucji samorządowych; członek Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej; członek Zespołu Eksperckiego ds. Lokalnego Prawa Podatkowego; autor licznych opracowań z zakresu prawa podatkowego.