Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Wkłady niepieniężne w spółkach handlowych

Książka Wkłady niepieniężne w spółkach handlowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gorczyński Grzegorz, Pinior Piotr, Popiołek Wojciech, Wyrzykowski Wojciech


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  507
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0578-2
Cena: 109zł
Nakład wyczerpany
Opis
Książka Wkłady niepieniężne w spółkach handlowych zawiera kompleksowe opracowanie problematyki wkładów niepieniężnych w spółkach handlowych, odzwierciedlające dorobek polskiej doktryny i orzecznictwa zarówno od strony teoretycznoprawnej, jak i praktycznej. Rozważono w niej m.in. pojęcie wkładu niepieniężnego, treść i sposób wykonania obowiązków wspólników związanych z wniesieniem wkładów, konsekwencje niewykonania lub nienależytego wykonania tych obowiązków, zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną, a także postępowaniem upadłościowym.

Opracowanie wychodzi naprzeciw potrzebom sędziów, notariuszy, radców prawnych i adwokatów. Można je polecić także wspólnikom i członkom organów spółek ze względu na obszerne omówienie częstej w praktyce i budzącej sporo rozbieżnych poglądów doktryny problematyki wnoszenia do spółek wkładów niepieniężnych.

Autorami książki są związani z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

Dr Grzegorz Gorczyński – adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, radca prawny. Autor wielu publikacji, w tym z zakresu prawa cywilnego i prawa spółek.

Dr Wojciech Wyrzykowski – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa spółek.

Dr hab. Piotr Pinior – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego, specjalizujący się w zakresie prawa spółek. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących problematyki prawa spółek.

Prof. dr hab. Wojciech Popiołek - kierownik Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, radca prawny. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego i prawa spółek.

Dr Ewa Zielińska – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego, radca prawny; jej główne zainteresowania badawcze skupiają się na prawie umów budowlanych oraz prawie spółek.

Dr Piotr Zawiejski – adiunkt w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii. Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, pasję karnistyczną łączy z wykonywaniem zawodu radcy prawnego.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Umowa o generalną realizację inwestycji EPC/pod klucz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Umowa o generalną realizację inwestycji EPC/pod klucz
Monografia Umowa o generalną realizację inwestycji EPC/pod klucz jest pierwszym opracowaniem poświeconym problematyce umowy o generalną realizację inw...
Cena: 84,00zł
Książka Akcja – prawo podmiotowe (Spółka akcyjna) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Akcja – prawo podmiotowe (Spółka akcyjna)
Spółka akcyjna jest jedną z najpopularniejszych form organizacyjnych prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza takiej, która wymaga zaangażowan...
Cena: 89,00zł
Książka Międzynarodowe prawo handlowe. System prawa handlowego. Tom 9 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Międzynarodowe prawo handlowe. System prawa handlowego. Tom 9
Międzynarodowe prawo handlowe. System prawa handlowego. Tom 9 Redaktor Serii: prof. dr hab. Stanisław Włodyka    Redaktor Tomu: prof. U...
Cena: 289,00zł
Książka Nadzór wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Nadzór wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością 2013
Monografia Nadzór wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością 2013 ta jest pierwszym opracowaniem poświęconym problematyce nadzoru wspólników...
Cena: 95,00zł
... jest pusty