Autorzy: Wydawnictwo: LexisNexis
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 507
Format: A5
ISBN: 978-83-278-0578-2
Cena: 109zł
Nakład wyczerpany
Książka Wkłady niepieniężne w spółkach handlowych zawiera kompleksowe opracowanie problematyki wkładów niepieniężnych w spółkach handlowych, odzwierciedlające dorobek polskiej doktryny i orzecznictwa zarówno od strony teoretycznoprawnej, jak i praktycznej. Rozważono w niej m.in. pojęcie wkładu niepieniężnego, treść i sposób wykonania obowiązków wspólników związanych z wniesieniem wkładów, konsekwencje niewykonania lub nienależytego wykonania tych obowiązków, zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną, a także postępowaniem upadłościowym.
Opracowanie wychodzi naprzeciw potrzebom sędziów, notariuszy, radców prawnych i adwokatów. Można je polecić także wspólnikom i członkom organów spółek ze względu na obszerne omówienie częstej w praktyce i budzącej sporo rozbieżnych poglądów doktryny problematyki wnoszenia do spółek wkładów niepieniężnych.
Autorami książki są związani z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:
Dr Grzegorz Gorczyński – adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, radca prawny. Autor wielu publikacji, w tym z zakresu prawa cywilnego i prawa spółek.
Dr Wojciech Wyrzykowski – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa spółek.
Dr hab. Piotr Pinior – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego, specjalizujący się w zakresie prawa spółek. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących problematyki prawa spółek.
Prof. dr hab. Wojciech Popiołek - kierownik Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, radca prawny. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego i prawa spółek.
Dr Ewa Zielińska – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego, radca prawny; jej główne zainteresowania badawcze skupiają się na prawie umów budowlanych oraz prawie spółek.
Dr Piotr Zawiejski – adiunkt w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii. Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, pasję karnistyczną łączy z wykonywaniem zawodu radcy prawnego.