Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

VAT w branży finansowej

Książka VAT w branży finansowej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Selera Paweł


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Podatkowe inne
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  273
ISBN:  
978-83-255-3779-1
Cena: 89zł
Nakład wyczerpany
Opis
Książka koncentruje się na praktycznych aspektach związanych z opodatkowaniem VAT transakcji finansowych za szczególnym uwzględnieniem zmian, jakie weszły w życie na gruncie ustawy o VAT po 1.1.2011 r.

Opracowanie jest szczegółowym komentarzem do unijnych i polskich regulacji dotyczącym zwłaszcza zakresu zwolnień przewidzianych dla usług finansowych.

Obszernie przedstawiono zwłaszcza kwestię opodatkowania factoringu oraz cesji wierzytelności/ściągania długów, outsourcingu w usługach finansowych czy też ubezpieczenia przedmiotu leasingu. Zestawiono i porównano kształt zwolnień przewidzianych dla usług finansowych obowiązujący w ustawie o VAT do 31.12.2012 r. ze zwolnieniami obowiązującymi od 1.1.2011 r.

Praca zawiera bogate odwołania do najnowszego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE, polskich sądów administracyjnych oraz interpretacji Ministra Finansów.

Adresatami opracowania są przede wszystkim praktycy zajmujący się opodatkowaniem transakcji finansowych, a więc pracownicy sektora bankowego, finansowego i ubezpieczeniowego, doradcy podatkowi i sędziowie sądów administracyjnych.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Międzynarodowe a unijne prawo podatkowe w kontekście opodatkowania zysków przedsiębiorstw w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Międzynarodowe a unijne prawo podatkowe w kontekście opodatkowania zysków przedsiębiorstw
Publikacja poświęcona jest problematyce relacji norm międzynarodowego i unijnego prawa podatkowego w aspekcie opodatkowania zysków przedsiębiorstw ze ...
Cena: 99,00zł
Książka Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w VAT w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w VAT
Stan prawny: 31.05.2014 r."Odliczenie i zwrot podatku naliczonego to podstawowe "mechanizmy" funkcjonowania podatku od towarów i usług. Przyznanie upr...
Cena: 125,00zł
... jest pusty