Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Uzgadnianie wyników cen transferowych z procesem tworzenia wartości, raporty końcowe z 2015 roku dotyczące działań 8–10. OECD/G20 Projekt w zakresie erozji podstawy opodatkowania i przenoszenia zysków

Książka Uzgadnianie wyników cen transferowych z procesem tworzenia wartości, raporty końcowe z 2015 roku dotyczące działań 8–10. OECD/G20 Projekt w zakresie erozji podstawy opodatkowania i przenoszenia zysków w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Stamblewska-Urbaniak Ewelina


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  352
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8124-219-6
Cena: 169zł
Nakład wyczerpany
Opis

Ceny transferowe

Publikacja Uzgadnianie wyników cen transferowych z procesem tworzenia wartości, raporty końcowe z 2015 roku dotyczące działań 8–10. OECD/G20 Projekt w zakresie erozji podstawy opodatkowania i przenoszenia zysków jest rezultatem prac nad działaniami 8-10 BEPS odnoszącymi się do cen transferowych w kwestii m.in. dóbr niematerialnych, alokacji ryzyka oraz recharakteryzacji transakcji niemających ekonomicznego uzasadnienia.

Procesy globalizacji znacząco wpłynęły na zjawiska erozji podstawy opodatkowania i przenoszenia zysków (BEPS - z ang. Base Erosion and Profit Shifting), szczególnie przez duże transgraniczne przedsiębiorstwa. OECD podjęło w ostatnich latach starania zmierzające w kierunku przeciwdziałania tym zjawiskom, skoncentrowane w 15 różnych działaniach. Projekt OECD/G20 BEPS ma na celu wypracowanie jednolitego zestawu, opartych na konsensusie, międzynarodowych zasad podatkowych dotyczących tej problematyki.

Publikacja Uzgadnianie wyników cen transferowych z procesem tworzenia wartości jest rezultatem prac nad działaniami 8-10 BEPS odnoszącymi się do cen transferowych w kwestii m.in. dóbr niematerialnych (działanie 8), alokacji ryzyka (działanie 9) oraz recharakteryzacji transakcji niemających ekonomicznego uzasadnienia (działanie 10). Warto nadmienić, że opisane w książce wyniki działań 8-10 BEPS stanowiły podstawę dokonanej w 2017 roku nowelizacji Wytycznych OECD w zakresie cen transferowych, które mają istotny wpływ na wykładnię przepisów oraz praktykę organów podatkowych.

Zawartość:
    Zalecenia dotyczące stosowania zasady ceny rynkowej
    Transakcje w zakresie towarów notowanych
    Zakres prac w związku z zaleceniami dotyczącymi metody podziału zysku transakcyjnego
    Dobra niematerialne
    Usługi wewnątrzgrupowe o niskiej wartości dodanej
    Umowy o podziale kosztów
Nakład wyczerpany
... jest pusty